Yükleniyor...

Binance, Bitcoin SV’yi Marketinden Kaldırıyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Craig Wright’ın Bitcoin SV’sini (BCHSV) marketinden resmen kaldıracağını açıkladı.

Binance Bitcoin SV

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Craig Wright’ın Bitcoin SV’sini (BCHSV) marketinden resmen kaldıracağını açıkladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Craig Wright ile kripto para topluluğu arasındaki gerilimin devam etmesi durumunda Bitcoin SV’yi Binance’tan kaldırmak üzere harekete geçeceğini söylemişti. Anlaşılan Zhao şaka yapmıyormuş. Binance, 22 Nisan’da Bitcoin SV’yi (BCHSV) marketinden kaldıracağını belirttiği resmi bir duyuru yaptı.

Yapılan duyuruda kararın kesin nedeni açıkça belirtilmiyor, ancak herhangi bir kripto para biriminin Binance’e eklenirken geçtiği prosedürlerden bazılarına yer veriliyor. Açıklamada, Binance’ın dijital bir varlığı marketinden kaldırmaya karar verdiğinde şu faktörü dikkate aldığı bildiriliyor:

  • Sağlıklı ve sürdürülebilir bir kripto para ekosistemine katkıda bulunma
  • Etik olmayan/hileli davranışın kanıtlanması

Birkaç gün önce Changpeng Zhao, açık bir şekilde Craig Wright’ı sahtekar olarak adlandırmıştı. Craig Wright, kripto para topluluğunda Sahte Satoshi olarak tanınıyor.

Bitcoin SV Fiyatı Karara Anında Tepki Verdi

Binance’te bir kripto para birimi listelendiğinde kripto para biriminin fiyatında hemen olumlu bir yansıma oluşuyor ve fiyatı artıyor. Aynı durum bir kripto para biriminin marketten kaldırılması durumunda da geçerli.

Haberi hazırladığımız sırada, CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin SV fiyatı %10’dan fazla değer kaybetti.

Bitcoin SV Fiyat

Bu yazının yazıldığı sırada, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin SV neredeyse %8,5’den fazla değer kaybetti.

Kripto para biriminin fiyatının düşmeye devam edip etmeyeceği belirsiz. Bunanla birlikte borsanın Bitcoin SV’yi marketinden 22 Nisan’da kaldıracağını açıkça bildirmesi yatırımcıların potansiyel zararları önlemek için ellerindeki Bitcoin SV’leri satmalarına neden olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner