Yükleniyor...

Piyasa Analistinden Çılgın Öngörü: Bitcoin Fiyatı 98 Milyon Dolara Ulaşabilir!

Kripto para piyasası son haftalarda önemli bir yükseliş kaydetti.

Bitcoin Fiyat Öngörüsü

Kripto para piyasası son haftalarda önemli bir yükseliş kaydetti. Bu yükseliş genel olarak trader’lar, analistler ve meraklılar arasında yeni bir iyimserlik ve coşku dalgası yarattı. 5.000 dolar bölgesi BTC’yi destekleyerek kripto para biriminin fiyatının sabit kalmasını sağlayarak bazı göstergeleri tersine çevirdi.

Bitcoin’in başarılı bir şekilde 5.000 doların üzerinde tutunması sonrası analistler, düşüş trendinin etkisinin azaldığına inanmaya başladılar. Birçok analist kripto para piyasasının bir sonraki boğa koşusuna hazırlandığı görüşünde.

2017 yılındaki fiyat öngörülerinden farklı olarak, çoğu analist bugün daha muhafazakar fiyatlardan söz ediyor. Tim Draper veya John McAfee gibi isimlerin öngördükleri fiyatlar ise inanılmaz veya abartılı olarak görülüyor. Ancak son zamanlarda bir analist daha da öne çıkarak Bitcoin fiyatının 10-20 yıl içinde inanılmaz bir seviyeye ulaşacağını söyledi.

Bitcoin 98 Milyon Dolara Ulaşacak

Twitter hesabı Moon Capital, 27 tweet dizisinden oluşan değerlendirme paylaştı. Moon Capital’a göre, Bitcoin fiyatı yaklaşık 10-20 yılda 98 milyon dolara ulaşan ilk kripto para birimi olacak.

Bitcoin, İtibari Paranın ve Altının Yerini Alabilir

Sıra dışı fiyat öngörüsünde Bitcoin’in bu seviyelere ulaşabilmesi için geleneksel döngüsel davranışını korumak zorunda. Bu endüstrinin tipik teknolojik ve finansal gelişmeleri sürdürmesi gerektiği anlamına geliyor.

Bu koşulların kombinasyonu, Bitcoin’in küresel para arzının yerini alarak dünyanın para birimi haline gelmesi için mükemmel bir senaryoyu tetikleyebilir. Bu durumda, Bitcoin piyasasının değeri 90,4 trilyon dolara ulaşabilir.

Ayrıca, yatırımcılar Bitcoin’i daha güvenli bir araç olarak kullanma olasılığı karşısında altın almayı bırakabilirler. Bitcoin piyasası, altının toplam değerinin %90’ını eline geçirmesi durumunda yaklaşık 6.9 trilyon doları görebilir. Bitcoin piyasasının değerine tahviller, hisse senetleri, gayrimenkul ve hatta GSYİH’nın %5’ine yakın kamu yatırımları gibi diğer finansal piyasaların değerini tahsis etmek Bitcoin’in piyasa değerini daha da artıracaktır.

Bu ütopik senaryoda Bitcoin, 294 trilyon doları civarında bir değere ulaşarak yeni küresel para birimi haline gelecektir. Böylesi bir piyasa değeri her bir BTC’nin karşılığının yaklaşık 98 milyon dolar olması anlamına geliyor.

Geleceği tahmin etmek gerçekten imkansız. Kaldı ki çoğu banka Bitcoin’e karşı rekabet etmek için Blockchain teknolojisine dayanan finansal çözümler geliştiriyorlar. Bu da Bitcoin’in dünyanın para birimi haline gelmesi önünde önemli bir engel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner