Yükleniyor...

Elon Musk: Kripto Para Benim Güvenli Kelimem

SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortağı olan Elon Musk, bir kez daha kripto paralara olan inancını dile getirdi.

Elon Musk Kripto Para

SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortağı olan Elon Musk, bir kez daha kripto paralara olan inancını dile getirdi. Musk, kripto parayı “güvenli kelimem” olarak nitelendirdi. Musk, kripto paralara güçlü bir şekilde inanan bir isim ve attığı son tweet kripto paralara olan inancını yitirmediğini göstermiş oldu.

Musk, kısa süre önce kripto paraların geleceği hakkında açıklamada bulunmuş ve kağıt paraların yok olup gideceğinden emin olduğunu söylemişti.

Açıkça Bitcoin’e desteğini ilan eden Musk, Bitcoin’in kağıt paraya kıyasla daha zekice ve daha iyi olduğunu söyledi. Musk’tan gelen tüm bu övgüler, kripto para topluluğunun Tesla’nın yakında otomobil satın almak için Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağına inanmasına neden oldu, ancak bu rüya henüz gerçekleşmedi.

Yakın zaman önce Musk, favori kripto parasının Dogecoin olduğunu ilan etmişti. Tesla CEO’su, 1 Nisan şakası olarak yapılan bir anket ile Dogecoin’in CEO’su olarak ilan edildi. Ardından Musk, “Dogecoin CEO’su” ünvanını Twitter profiline ekledi ve bir müddet sonra ünvanını “eski Dogecoin CEO’su” olarak değiştirerek 1 Nisan şakasına olan ilgisini gösterdi.

Tesla CEO’su, kripto para sevgisinden dolayı kripto para topluluğu tarafından yakından tanınıyor. Kendisi kripto para dolandırıcılığına karşı ciddi bir mücadele içinde olsa da ismi zaman zaman dolandırıcılar yüzünden gündeme geliyor. Adına açılmış sahte Twitter profilleri defalarca insanları kandırmak için kullanıldı. Dolandırıcılar, sahte Elon Musk Twitter profilleri ile insanlardan Bitcoin göndermelerini talep ediyorlar. Birçok kişinin bu tuzağa düştüğü ve binlerce dolar kaybettiği bildiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner