Anasayfa Altcoinler Elon Musk: Kripto Para Benim Güvenli Kelimem

Elon Musk: Kripto Para Benim Güvenli Kelimem

SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortağı olan Elon Musk, bir kez daha kripto paralara olan inancını dile getirdi. Musk, kripto parayı “güvenli kelimem” olarak nitelendirdi. Musk, kripto paralara güçlü bir şekilde inanan bir isim ve attığı son tweet kripto paralara olan inancını yitirmediğini göstermiş oldu.

Musk, kısa süre önce kripto paraların geleceği hakkında açıklamada bulunmuş ve kağıt paraların yok olup gideceğinden emin olduğunu söylemişti.

Açıkça Bitcoin’e desteğini ilan eden Musk, Bitcoin’in kağıt paraya kıyasla daha zekice ve daha iyi olduğunu söyledi. Musk’tan gelen tüm bu övgüler, kripto para topluluğunun Tesla’nın yakında otomobil satın almak için Bitcoin’i kabul etmeye başlayacağına inanmasına neden oldu, ancak bu rüya henüz gerçekleşmedi.

Yakın zaman önce Musk, favori kripto parasının Dogecoin olduğunu ilan etmişti. Tesla CEO’su, 1 Nisan şakası olarak yapılan bir anket ile Dogecoin’in CEO’su olarak ilan edildi. Ardından Musk, “Dogecoin CEO’su” ünvanını Twitter profiline ekledi ve bir müddet sonra ünvanını “eski Dogecoin CEO’su” olarak değiştirerek 1 Nisan şakasına olan ilgisini gösterdi.

Tesla CEO’su, kripto para sevgisinden dolayı kripto para topluluğu tarafından yakından tanınıyor. Kendisi kripto para dolandırıcılığına karşı ciddi bir mücadele içinde olsa da ismi zaman zaman dolandırıcılar yüzünden gündeme geliyor. Adına açılmış sahte Twitter profilleri defalarca insanları kandırmak için kullanıldı. Dolandırıcılar, sahte Elon Musk Twitter profilleri ile insanlardan Bitcoin göndermelerini talep ediyorlar. Birçok kişinin bu tuzağa düştüğü ve binlerce dolar kaybettiği bildiriliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları