Yükleniyor...

BitMEX CEO’su: Bitcoin (BTC) Fiyatı Önce 10.000, Sonra 50.000 Dolara Ulaşacak

Son birkaç gündür kripto para piyasası oldukça istikrarlı bir görünüme sahip ve büyük ölçüde yatay bir çizgide ilerliyor.

Bitcoin Fiyatı 7

Son birkaç gündür kripto para piyasası oldukça istikrarlı bir görünüme sahip ve büyük ölçüde yatay bir çizgide ilerliyor. Öncü kripto para birimi 5.000 dolar bandında seyrediyor.

Bitcoin, 5.150 doları geçmesine rağmen defalarca başarısız oldu ve 5.050 dolarlık fiyat aralığına geri döndü. Ancak bu hiçbir şekilde boğalar için bir kayıp anlamına gelmiyor. Bitcoin, 5.000 doların üzerinde olduğu sürece piyasa boğa görünümü veriyor ve en ufak bir tetikleyici ile güçlü bir ralli yapması kuvvetle muhtemel.

Geçen haftadaki fiyat düzeltmesiyle piyasada bir düşüş baskısı görüldü, ancak son birkaç gündür yatay seyretmesi bu baskının düştüğünü gösteriyor. Bu durum boğaların kontrolü yeniden ele geçirmelerini ve sert bir yükselişe imza atmalarına izin verebilir. Düzeltmeden önce Bitcoin 5.450 dolarlık direnç pozisyonu kurdu ve bu da bir sonraki mitingin 5.500 doların üzerinde olacağı anlamına geliyordu.

Bitcoin 2-5 Yıl İçinde 50.000 Dolara Ulaşacak

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, son aylarda Bitcoin’in geleceği hakkında tahminlerde bulunmaktan kaçındı. Son tahmini oldukça önemli bir seviyeyi işaret ediyordu. Geçtiğimiz yıl Bitcoin’in 6.000 doların altına düşmesine rağmen Hayes, Bitcoin’in yılı 50.000’in doların üzerinde kapatacağını tahmin etmişti. Ancak kötü bir sürpriz oldu ve Bitcoin yılı 3.500 doların altında kapattı.

Şimdi Hayes, tahminlerinde daha muhafazakar bir yaklaşımı benimsiyor. Venture Coinist podcast ile yakın tarihli bir röportajında Hayes, Bitcoin fiyatı için kısa vadeli tahminini paylaştı ve yıl sonuna kadar Bitcoin’in 10.000 dolara ulaşacağını söyledi. Daha sonra, Bitcoin’in önümüzdeki iki ila beş yıl içinde 50.000 dolara ulaşacağını da sözlerine ekledi.

Ona göre bu uzun vadeli tahmini kolaylaştıracak bir neden hükümetlerin yanlış para politikaları sonucu insanların nakit parayı terketmekleri. Şu anda yükselişte olan dijital para ile dünya çapında birçok insan Bitcoin’in yanı sıra diğer birçok altcoin’i keşfetmeye başlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner