Yükleniyor...

Binance Borsası’nda Listelenmesinin Ardından Yükselişe Geçen Flow (FLOW) Nedir?

Binance Borsası’nda listelenmesinin ardından yükselişe geçen Flow, yeni nesil uygulamalar, oyunlar ve bunlara güç veren dijital varlıklar için oluşturulmuş yeni bir blok zinciridir.

altcoinler

Binance Borsası’nda listelenmesinin ardından yükselişe geçen Flow, yeni nesil uygulamalar, oyunlar ve bunlara güç veren dijital varlıklar için oluşturulmuş yeni bir blok zinciridir. Flow, yeni nesil oyunların, uygulamaların ve onlara güç veren dijital varlıkların temeli olarak tasarlanmış hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir blok zinciridir. Flow, sürekli olarak harika tüketici blok zinciri deneyimleri sunan bir ekip tarafından oluşturulan tek katmanlı blok zinciridir: CryptoKitties, Dapper Wallet, NBA Top Shot.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Flow, geçtiğimiz günlerde Binance’te listelenmesinin ardında önemli bir yükseliş gerçekleştirmişti. Kripto para daha sonra ise satış yedi. Coingecko verilerine göre FLOW son 24 saat içerisinde %9 oranında düşüş yaşayarak 21.90 dolara geriledi. FLOW yazının yazıldığı sırada ise son 1 haftada %10 oranında yükselme oranına sahipti. Kripto para birimi şu anda Binance başta olmak üzere Huobi, Kraken ve OKEx’te listeleniyor.

FLOW Token Nedir?

FLOW token (FLOW), Flow ağı için yerel para birimi ve yeni, kapsayıcı ve sınırsız bir dijital ekonomi için temel taştır. Flow dijital altyapı için FLOW token’ı ağa güç sağlayan yakıttır. FLOW, ağ ve üstündeki tüm uygulamaların çalışması için gereken para birimidir. FLOW, bir ödeme yöntemi ve tüm Flow ekonomisi için uzun vadeli bir rezerv varlığı olarak tasarlanmıştır. Token, doğrulayıcılar, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından FLOW ağına katılmak ve ödüller kazanmak için kullanılır. Ayrıca ücretler için ve gelecekteki protokol yönetimine katılmak için de kullanılır.

CryptoKitties ekibi tarafından tasarlanan Flow ağı; merkeziyetsiz, hızlı ve yazılımcı dostu bir platformdur. Flow ağının merkezinde NFT’ler, dijital varlıklar, oyunlar ve uygulamalar bulunur. Flow kullanıcıları, ağda bulunan uygulamalar sayesinde verilerini kontrol altında tutabilirler. Flow, standart bir blockchain ağındaki node sistemini değiştirmiştir. Flow’da normalde bir node’un yaptığı iş; toplama, konsensüs, uygulama ve doğrulama olarak dört farklı kola ayrılır. Böylece ağda yapılan işlemler daha hızlı ve verimli gerçekleşir.

Cadence isimli programlama dilini kullanan Flow’da akıllı sözleşmelere güncelleme yapmak ve hataları düzeltmek kolaylaşır. Bunun yanı sıra, fiat tabanlı ve algoritmik stablecoinler Flow ağına entegre edilebilir. Flow; Samsung, Endeavor, SVAngel, AppWorks, USV, NBA, Ubisoft, Warner Music Group gibi şirketlerle çalışmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x