Yükleniyor...

Binance, BUSD desteğini sonlandırıyor

Binance, regülatörlerin Paxos'a BUSD basmayı durdurmasını emretmesinin ardından desteği sonlandırma kararı aldı.

busd

Binance, regülatörlerin Paxos’a BUSD basmayı durdurmasını emretmesinin ardından desteği sonlandırma kararı aldı.

Borsanın açıklamasına göre, stablecoin’e olan destek 15 Aralık’ta sonlandırılacak.

Binance geçtiğimiz ağustos ayında yapılan açıklamada, Şubat 2024’e kadar BUSD desteğinin kademeli olarak sonlandırılacağını duyurdu. O dönem, kullanıcıların FDUSD isimli başka bir stablecoin’e geçmeleri tavsiye edildi. Borsa, bu stablecoin ile sıfır ücretle dönüşüm yapılabildiğini belirtti.

Binance, Paxos’un BUSD desteğini Şubat 2024’e kadar devam edeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz şubat ayında New York Finansal Hizmetler Departmanı, stablecoin ihraççısı Paxos’un BUSD basımını sonlandırması talimatını verdi.

ABD regülatörleri, kripto sektörüne karşı oldukça agresif davranmayı sürdürdü. ABD Adalet Bakanlığı, kısa bir süre önce Binance ile 4,3 milyar dolar karşılığında anlaşma sağlandığını duyurdu. Anlaşma kapsamında Changpeng Zhao, CEO’luk görevinden feragat etmek zorunda kaldı.

BUSD, Binance ve Paxos ortaklığında 2019 yılında piyasa sürüldü. ABD dolarına endeksli olan bu stablecoin, 16 milyar doları aşan arzıyla USDT ve USDC’nin ardından en büyük stablecoin pozisyonunda yer alıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner