Yükleniyor...

Bitcoin’deki (BTC) son durak 47 bin mi yoksa 34 bin dolar mı?

Bitcoin fiyatının son birkaç aydır yükselmesine rağmen uzun vadeli sahiplerin Bitcoin'lerini hala hodl etmeye devam ettiğini görüyoruz.

tuğba türker

Bitcoin fiyatının son birkaç aydır yükselmesine rağmen uzun vadeli sahiplerin Bitcoin’lerini hala hodl etmeye devam ettiğini görüyoruz. Bir yıllık hodl dalgası şu anda yüzde 70,8 gibi şaşırtıcı bir orana ulaşmış durumda. Bu rakamlara çok sayıda kayıp Bitcoin’in dahil olduğunu ve artık Bitcoin’lerini uzun vadede birkaç yıl boyunca elde tutmak isteyen daha eğitimli Bitcoin kullanıcılarının olduğunu da göz ardı etmemek lazım.

Fiyat yukarı doğru hızlandıkça ve insanlar kar etmeye başladıkça bir yıllık hodl dalgasının döngünün ilerleyen dönemlerinde düşmesini bekleyebiliriz.

image 11

Spot Bitcoin ETF ve Bitcoin yarılanması beklentileri nedeniyle Ekim ayında yüzde 28,26 yükseliş gösteren BTC, Kasım ayının sonlarına doğru yaklaşırken yüzde 9,14 lük bir oranla güçlü görünümünü devam ettiriyor. Bu yazımızda bu trendin devam edip etmeyeceğini anlamaya çalışacağız.

ck

Bu temel verilerin de etkisi ile, geçen ay 34.000 doların üzerinde yapılan haftalık kapanış ile birlikte yeni akumulasyon bölgesinin 34.000 dolar ile 47.000 dolar arasında olma olasılığı güçlü duruyor.

Boğa piyasalarının erken evrelerinde Altın Rasyo Çarpanı’nın x1,6 katsayısı (yeşil çizgi) 43.116$ ilk direnç alanımız olarak karşımıza çıkacaktır. BTC fiyatı önümüzdeki birkaç hafta içinde bu seviyeye doğru yükselirse, ortalamalar yükselerek 44.000 – 47.000 dolar arasında bir yere denk gelecektir. Bu bant aralıkları uzun vadeli yatırımcıların da kâr almak isteyecekleri bir alan olarak karşımıza çıkabilir.

image 12
image 13

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner