Yükleniyor...

Dogecoin’den (DOGE) benimsenmede kilometre taşı!

Popüler memecoin Dogecoin'de kilometre taşı; DOGE tutan cüzdan sayısı 5 milyonu aştı.

Dogecoin DOGE

Popüler memecoin Dogecoin’de kilometre taşı; DOGE tutan cüzdan sayısı 5 milyonu aştı.

Zincir üstü verilerine göre, Dogecoin yeni bir kilometre taşına imzasını attı. Cüzdanında DOGE tutanların sayısı 5 milyonu geçti. Bir dönemin en popüler kripto para birimi olmayı başarmış DOGE, artan benimsenmesiyle dikkatleri üzerine çekti.

BTC’nin Bitcoin spot ETF beklentisiyle kripto piyasasını hareketlendirmesiyle, DOGE piyasa değeri de yüzde 14’lük artış yaşadı. DOGE, bu ay 11 milyar dolar piyasa değerine ulaştı. Artan talep, benimsenmeyi de tetikledi. DOGE, ilk kez 5 milyonu aşan cüzdan sayısına ulaştı.

Dogecoin (DOGE) benimsenmesi artıyor

CoinDesk’in haberine göre, zincir üstü verilerde Dogecoin (DOGE) için işler oldukça pozitif durumda. Verilere göre, cüzdanında DOGE tutanların sayısı 5 milyonu aştı. Ayrıca, Dogecoin’deki aktif cüzdanların sayısı 168 bine ulaşarak Mart 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Dogecoin DOGE veri

Diğer bir zincir üstü veride de Dogecoin işlemlerin sayısının Haziran ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı görüldü. Her ne kadar rakamlar ön plana çıksa da DOGE için cüzdan yığılımı kritik seviyede. BitInfoCharts’ın verilerine göre, DOGE arzının yüzde 80’inden fazlasını 5.000’den az cüzdan yönetiyor. Bu durum, DOGE fiyatının gidişatında az sayıda cüzdanın karar verici olabileceği anlamına geliyor.

Yine de Dogecoin’de artan benimsenme ve artan cüzdan sayısı piyasa değerine olumlu yansıdı. DOGE, 11 milyar dolar piyasa değerine ulaştı. Popüler kripto para birimi, 2021 yılında başta Elon Musk olmak üzere birçok faktörün yarattığı FOMO ile popülerlik kazandı. DOGE, özellikle geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir yükselişe imza atmış ve 0,080 dolar seviyesine gelmişti.

Memecoin hayranları, başta DOGE olmak üzere SHIB ve FLOKI için halen daha bir boğa koşusu bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner