Yükleniyor...

Binance Kurucusu CZ: Binance US 3 Yıl İçinde Halka Açılacak

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, platformun ABD kolunun Coinbase’in izlerini takip ederek önümüzdeki 3 yıl içinde halka arzını gerçekleştirebileceğini söyledi.

binance

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, platformun ABD kolunun Coinbase’in izlerini takip ederek önümüzdeki 3 yıl içinde halka arzını gerçekleştirebileceğini söyledi.

Bir CryptoPotato haberine göre CEO Changpeng Zhao, The Information ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportaja göre şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iştiraki Binance.US’nin önümüzdeki üç yıl içinde bir halka arz gerçekleştirmeyi planladığını açıkladı:

“Binance.US, Coinbase’in yaptığını yapacak.”

Bir başka lider kripto varlık işlem platformu olan Coinbase, bu alandaki halka açılan ilk büyük şirket oldu. Nisan ayının ortalarında, platform halka arzını gerçekleştirdiğinde, Nasdaq’ta 400 dolar civarında bir fiyatla işlem görmeye başladı. Ancak an itibariyle COIN hisseleri 265 dolar civarında işlem görüyor. 

Röportajı sırasında CZ, Binance.US’nin önümüzdeki aylarda büyük bir özel fonlama turu düzenlemeye yakın olduğuna dikkat çekti. Girişim, CEO’nun yönetim kurulu üzerindeki kontrolünü azaltacak.

Binance’in eski CEO’su olan Brian Brooks’un kısa süre önce görevinden istifa ettiğini belirtmekte fayda var. Üst düzey yönetici, çok fazla ayrıntıya girmese de stratejik farklılıklara sahip olduğunu belirtti. 

Birçok düzenleyici kurumun dikkatini çekmiş olsa da Binance, Zhao’ya göre geçtiğimiz yıl 800 milyon ile 1 milyar dolar arasında kazanç elde etti.

Diğer taraftan Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) geçen hafta dünyanın en büyük kripto varlık işlem platformu olan Binance ile tüm sorunlarını çözdüğünü belirtti:

“25 Haziran 2021’de FCA, Binance Markets Limited’e gereklilikler getirdi. Firma, gereksinimlerin tüm yönlerine uydu.”

Bununla birlikte kısa bir süre sonra, İngiliz kurum, “şirketin bugüne kadarki angajmanına dayanarak”, platformun önemli bir risk oluşturduğu ve etkin bir şekilde denetlenemeyeceği konusunda uyardı.

Bu, CZ’nin bir halka arz hakkındaki ilk açıklaması değil. Yönetici, bu yıl Temmuz ayında böyle bir potansiyel hakkında imada bulunmuştu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner