Binance.com, Singapur Para Otoritesi (MAS) Tarafından Yatırımcı Uyarı Listesine Alındı • Coinkolik
Yükleniyor...

Binance.com, Singapur Para Otoritesi (MAS) Tarafından Yatırımcı Uyarı Listesine Alındı

Singapur merkez bankası ve mali düzenleyicisi olan Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto varlık işlem platformu Binance.

binance

Singapur merkez bankası ve mali düzenleyicisi olan Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto varlık işlem platformu Binance.com’u yatırımcı uyarı listesine aldı.

MAS’ın yatırımcı uyarı listesi, yetkili makam tarafından yanlış bir şekilde düzenlenmiş veya lisanslanmış olarak algılanabilecek, düzenlemeye tabi olmayan kuruluşların listesidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber, Binance’in Singapur Menkul Kıymetler Borsası’nın eski düzenleyici yetkilisi Richard Teng’i Binance Singapur CEO’su olarak işe almasından bir hafta sonra geldi. Teng ayrıca MAS’ta 1994’ten 2007’ye kadar 13 yıl boyunca kurumsal finans direktörü olarak çalıştı.

Binance’in Singapur operasyonları için Binance.sg adında ayrı bir web sitesi var. Binance.sg yatırımcı uyarısı listesinde yer almıyor. Binance’in operasyonlarını ülkede sadece Binance.sg üzerinden yürütmek zorunda kalacağı anlamına gelip gelmeyeceği ise tam belli değil.

Binance, Binance Asia Services Pte aracılığıyla çalışan Ltd’dir. Kuruluş şu anda Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında belirli bir süre için lisans sahibi olmaktan muaf tutulan kuruluşlar listesindeydi. Başka bir deyişle, MAS şu anda işletmenin lisans başvurusunu gözden geçirmekte.

Temmuz ayında MAS, Bloomberg’e şunları söyledi;

“Diğer düzenleyici makamların Binance’e karşı gerçekleştirdiği eylemlerin farkındayız ve uygun şekilde takip edeceğiz.”

Binance, haber kaynağına Binance Asia Services Pte. Ltd’nin ayrı yasal bir şirket olduğunu söyleyerek, Binance.com aracılığıyla herhangi bir ürün veya hizmet sunmayacağının altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x