Yükleniyor...

Binance CEO’su Bir Kez Daha LUNA ve UST Hakkında Konuştu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, LUNA ve UST olayı hakkında konuştu.

binance ceosu bir kez daha luna ve ust olayi hakkinda konustu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, LUNA ve UST olayı hakkında konuştu.

Changpeng Zhao, kripto piyasasını sarsan LUNA ve UST olayı hakkında bir kez daha konuştu. Reddit’teki bir AMA (Bana İstediğini Sor) etkinliğinde konuşan CZ, LUNA ve UST hakkındaki tüm görüşlerini dile getirdi ve durumu “aptalca” bulduğunu söyledi.

CZ, etkinlikten önce de Binance UST stake hizmetini kullanan kullanıcılardan gelen eleştirileri de yanıtlayan bir makale yayımlamıştı.

CEO daha önce de dile getirdiği eleştirileri tekrarladı ve sistemin en büyük kusurunun daha fazla UST basmanın toplam değeri artıracağına inanan mekanizması olduğunu söyledi. Olayın piyasada yankı bulan söylemlerin aksine bir dolandırıcılık olmadığını söyleyen CZ, şakayla karışık bir şekilde bu sistemi tasarlayan herkesin “kafasını kontrol ettirmesi” gerektiğini söyledi. 

Terra’nın sistemi daha önce de piyasa yorumcularından benzer eleştiriler almıştı. Bu nedenle vakıf, Anchor gibi platformlarda artan oynaklık ve likidite eksikliği gibi durumlarda stablecoini desteklemek için Bitcoin ve çeşitli kripto varlıklardan oluşan bir rezerv yaratmıştı. Ancak hamle başarılı olmadı ve UST’nin sabitinin bozulmasıyla LUNA’da büyük bir arz artışı yaşandı ve varlığın 0.00012 dolara kadar gerilemesine neden oldu. LUNA geçtiğimiz ay 119 dolar ile ATH belirlemişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner