Yükleniyor...

Binance CEO’su, Bitcoin’i (BTC) Tesla ve Apple Hisseleriyle Kıyasladı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Bitcoin'in (BTC) Tesla ve Apple hisselerine kıyasla daha az volatiliteye sahip olduğunu söyledi.

cz 2

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in (BTC) Tesla ve Apple hisselerine kıyasla daha az volatiliteye sahip olduğunu söyledi.

Financial Times’a konuşan Zhao, Bitcoin’in Tesla ve Apple gibi şirketlerin hisselerinden daha istikrarlı olduğunu belirtti.

“Son iki yıla bakarsanız Bitcoin fiyatına karşı teknoloji firmalarının hisse senetleri çok daha oynaktır. Verilere göre Bitcoin, Apple ve Tesla hisselerinden daha kararlı”

Tesla’nın hisse senedi fiyatı son birkaç yılda önemli dalgalanmalar yaşadı. 2020’nin başında 90 dolarlık seviyede yer alan hisse, Kasım 2021’de en yüksek seviye olan 1243 dolara ulaştı. Daha sonra 800 doların altına düştü. Şu sıralar 930 dolar seviyesinde yer alıyor.

Apple’ın hisse değerleri ise şirketin daha köklü olması sebebiyle daha kararlı bir yapı çizdi. Birçok firma COVID-19 pandemisi sebebiyle düşüşteyken Apple hisseleri sürekli yükseldi. Bu Ocak ayında şirket 183 dolar ile ATH’ye ulaştı ve şu anda yaklaşık 160 dolar üzerinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x