Yükleniyor...

ONT Coin Nedir? Ontology (ONT) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda ONT coin nedir, kripto para birimi Ontology (ONT) nedir, ONT coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Ontology ONT

Bu yazımızda ONT coin nedir, kripto para birimi Ontology (ONT) nedir, ONT coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte ONT coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Ontology’nin çoklu ağ dostu platformu, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sunar ve benzersiz fikir birliği mekanizması, günümüzün karmaşık zorluklarına çevik bir şekilde yanıt verebilir.

Çok çeşitli kurumsal gereksinimleri etkin bir şekilde karşılamak için Ontology, gerçek dünyadaki operasyonel zorlukların doğasını ele alan yenilikçi bir fikir birliği algoritması tasarladı. Yeni fikir birliği mekanizması Doğrulanabilir Bizans Hata Toleransı (VBFT), Hisse Kanıtı (PoS), Doğrulanabilir Rastgele İşlev (VRF) ve Bizans Hata Toleransı (BFT) içeren bir dizi mevcut algoritmik çözümü içerir. Bunu yaparken, dijital kimliklerin ve tokenize edilmiş verilerin daha esnek ve güvenli paylaşımını ve değişimini teşvik eder. ONT’nin dijital kimlikler ve tokenize edilmiş veriler için en dikkate değer mekanizmalarından ikisi, ONT ID ve Distributed Data Exchange Framework’tür (DDXF).

ONT Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ONT Coin 10.06 TL TL’den işlem görüyor. ONT Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 16.51% değişim gösterdi. ONT Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 47,043,065 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 280,765,535 $ dolar seviyesinde.


ONT Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ONT Coin 0.310985 $ dolardan işlem görüyor.


Ontology (ONT) Coin Nedir?

Ontology kendisini halka açık bir blok zinciri olarak lanse etse de, kurumsal müşterilerin, mahremiyet gerektiren ve verilerini özel bir blok zincirinde paylaşmak istemeyenlerin ihtiyaçlarına hizmet etmek için yaratılmıştır.

Bu, Ontology’yi oldukça yaygın hale gelen bir hizmet olarak blok zinciri (BaaS) platformu yapar. Ontology, kurumsal kullanıcılara blok zincirinin merkezi olmayan ve dağıtılmış yapısından yararlanmanın kolay bir yolunu sunmaya çalışıyor.

VBFT: Ontology’nin Proof of Stake’e Cevabı

Ontology’nin arka uç sistemleri, yeni nesil Ontorand Consensus Engine’de (OCE) çalışır ve bu da, Doğrulanabilir Bizans Hata Toleransı (VBFT) adı verilen özelleştirilmiş bir fikir birliği mekanizmasına dayanır (bir Hisse Kanıtı (PoS), Doğrulanabilir Rastgele İşlev (VRF) kombinasyonu ve Bizans Hata Toleransı (BFT)).

PoS: Proof of Stake, ağ üzerinde daha yüksek derecede token sahibi katılımını teşvik etmeye yardımcı olabilecek ve enerji yoğun Proof-of-Work ile karşılaştırıldığında hesaplama kaynaklarından tasarruf sağlayabilecek blok zinciri konsensüsüne yönelik ölçeklenebilir bir yaklaşımdır. Bununla birlikte, geleneksel bir PoS konsensüs mekanizmasına bağlı kalmak, iyi finanse edilen ağ katılımcılarının, ağın verilen para biriminin çoğunluğunu alarak ağın kontrolünü ele geçirebilecekleri anlamına gelebilir. Bu tehdit, esasen, bir işletmenin yönetim kurulunun kontrolünü ele geçirmek için şirketin çoğunluğunu satın aldığı geleneksel bir şirkette düşmanca bir devralmaya eşdeğerdir. Bu tür hareketler, ağın altında yatan fikir birliği mekanizması başlangıçta merkezi olmayan bir şekilde çalışmak üzere tasarlanmış olsa bile, bir dereceye kadar merkezileşmeye yol açabilir. Sonuç olarak, bir PoS konsensüs mekanizması içeren birçok yeni blok zinciri projesi, bir avuç büyük token sahibinin ağ kararlarına tek taraflı olarak öncülük edebilme derecesini azaltmaya çalışan ek algoritmik özellikler yerleştirdi.

VRF: Doğrulanabilir Bizans Hata Toleransı sisteminde, Doğrulanabilir Rastgele İşlev, her yeni blok turu için katılımcı nodeleri seçen rastgele bir değer oluşturmak için kullanılır. Bu rastgele değer aynı zamanda, her ağ node sahibi için PoS bilgilerinin dinamik bir kaydı olan ve aynı zamanda tüm fikir birliği ağının yönetişim stratejisi olan bir PoS tablosundan karşılık gelen nodeleri aramaya yardımcı olur. Her blok doğrulama turu, ağın PoS tablosunu günceller ve bir sonraki katılımcı node turunun seçileceği yeni bir rastgele değerin oluşturulmasını tetikler. Sonuç olarak, belirli doğrulama yolu her yineleme sırasında değişir ve rasgeleleştirme sürecini doğrulanabilir tutar, bu da tüm süreci tahmin etmeyi ve dolayısıyla saldırıya uğramayı daha da zorlaştırır.

BFT: VRF, potansiyel nodeler olarak hizmet etmek için ağın yerel kripto para birimini stake etmiş olan stake edilen nodelerin bir alt kümesinden katılımcı nodeleri rastgele seçer. VBFT’nin Bizans Hata Toleransı bileşeni, üçte iki hataya dayanıklı doğrulama yöntemi aracılığıyla fikir birliğine varmak için nodelerin yalnızca üçte ikisinin gerekmesine izin verir. Sonuç olarak, BFT, ağdaki her node her yeni bloğun onaylanmasında bir rol oynamasının gerekmemesini sağlar, bu da blok konsensüsüne daha hızlı ulaşılabilmesini sağlar.

Kısacası, VBFT, temel PoS modeline etkileyici bir ölçeklenebilirlik düzeyi ekler, VRF node seçim süreci aracılığıyla ek güvenlik ve doğrulanabilir rastgelelik sağlar ve BFT ile daha kısa kesinlik oranları sunar (her bileşenin avantajlarını karmaşık ve dinamik bir çerçevede birleştirir).

ONT ID: Ontology Blockchain’in Kimlik Yönetimi Çözümü

Ontology’nin potansiyel kullanım durumları, müşteri perspektifinden neredeyse sınırsız olsa da, platformun birincil kullanıcı avantajlarından biri cihazları ve varlıkları verimli bir şekilde tanımlayabilen ve bağlayabilen ONT ID’ye (kurcalamaya dayanıklı, merkezsiz bir kimlik çerçevesi) odaklanır. çeşitli işlemleri etkinleştirmek için veri olayları. Geleneksel internet tabanlı kimlik sistemleri, parçalanmış güven kaynakları, kullanıcı itibarını değerlendirme zorluğu ve içerik telif haklarını izleme sorunları gibi çeşitli eksikliklerden muzdariptir. ONT ID ile işletmeler ve bireyler bu sorunların çoğunu şu yollarla atlayabilir:

Kişisel kimlik bilgisi paylaşımı üzerinde tam kontrol sağlamak için birden çok güvenilir kaynaktan alınan doğrulanabilir sonuçları kullanmak, böylece kullanıcıların belirli bir durumda yalnızca istedikleri kadar bilgi ifşa etmesini sağlamak.

Birden çok talep doğrulayıcının bir alt kümesi aracılığıyla onaylanabilen, böylece tek bir doğrulayıcıya veya güven modeline olan güveni atlayan isimsiz taleplerde bulunmak. 

ONT Kimliklerini, belirli kullanım durumlarının değişen gereksinimlerine uygun olarak farklı türlerde birden çok şifreleme anahtarına bağlama.

ONT Kimliğinin belirli niteliklerini değiştirmek ve kaybolurlarsa anahtarları değiştirmek gibi belirli tetikleyici olaylara yanıt olarak ONT Kimliği ile ilişkili yönetim haklarını yürütmek üzere güvenilir bir üçüncü taraf atama.

ONT ID protokolleri aracılığıyla belirli Nesnelerin İnterneti (IoT) tanımlama protokollerini destekler.

Verilerin doğrulanması ve dağıtılmış token yönetimi sistemi sağlanması.

ONT Kimliği, devlet kurumları, finansal hizmet sağlayıcılar veya üniversiteler gibi nitelikli üçüncü taraf doğrulayıcılar olan bir güven çapa ağı aracılığıyla mümkün kılınır. Bu güven çapaları, kimlik doğrulama davranışının hashlerini ve sonuçları, temel verilere erişme veya bunları değiştirme olanağı olmadan standart bir şekilde Ontology defterine kaydeder. Kısacası, ONT ID, kullanıcılara kendi kimlikleri ve kişisel verileri üzerinde gelişmiş kontrol sağlayarak, gelişmiş teknolojilerin ve güvenilir bir ortaklık ağının yardımıyla kendi gizliliklerini ve veri güvenliklerini sağlamaya yardımcı olur.

Ontology

ONT’nin Dağıtılmış Veri Değişim Çerçevesi (DDXF) 

Platform için bir başka ana kullanım örneği olan DDXF, Ontology’nin veri tokenizasyonunu sağlayan dağıtılmış veri alışverişi ve yönetim çerçevesidir, böylece verilerin birbirine bağlı birden çok sistem arasında etkin bir şekilde aktarılabilmesini ve izlenebilmesini sağlar. DDXF üzerindeki veriler blok zincirine gömülüdür ve bu nedenle kurcalamaya karşı korumalıdır ve aynı zamanda kullanıcılara kişisel verilerinin belirli yönlerini gerektiği gibi esnek bir şekilde ifşa etme yeteneği sağlar.

DDXF’nin güven ve veri birlikte çalışabilirlik yetenekleri, çok çeşitli iş gereksinimlerine ve senaryolarına hizmet etmek için tasarlanmıştır. Teknoloji, telif hakkı koruması ve izlemeden satıcı yönetimi ve sıralama sistemlerine kadar birçok veri alışverişi senaryosunda merkezi bir rol oynayabilir.

Özetle, Ontology, artırılmış ölçeklenebilirlik ve güvenlik düzeyleri sağlamaya yönelik esnek, çok ağ dostu bir platform yarattı ve projenin benzersiz fikir birliği mekanizması, ele almak üzere tasarlandığı modern çağın zorluklarının karmaşıklığını yansıtıyor. Ontology, ekosistemini genişletmeye devam ettikçe, hem işletmeler hem de tüketiciler için değer yaratmanın yeni ve gelişmiş yollarını bulmak için giderek daha donanımlı hale geliyor.

Ontology (ONT) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Ontology, kuruluşların verilerini daha güvenli, değişmez ve güvenilmez olarak kabul edilen dağıtık defter sistemlerine taşımasını kolaylaştırmak istiyor.

Ayrıca blok zinciri tabanlı kimliklerin kullanımı yoluyla güveni artırmaya çalışıyorlar. Bu, şu anda güveni garanti etmeye giden büyük miktarda kaynak tasarrufu sağlayabilir.

Projenin arkasında kesinlikle belirtilen hedeflerin karşılaştığı zorlukları anlayan sağlam bir ekip var. Token’ın ilk 30 kripto para birimi arasında kaldığını görmek umut verici ve NEO ile olan bağlar sayesinde Ontology’nin iş dünyasının blok zinciri ihtiyaçlarını üstlenerek büyümeye ve gelişmeye devam etmesi tamamen muhtemel.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner