Yükleniyor...

Binance CEO’su Changpeng Zhao: Donald Trump Bitcoin Alabilir

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao, ABD Başkanı Donald Trump'ın Bitcoin'i ve kripto paraları eleştirmesine rağmen Bitcoin alabileceğini iddia etti.

ABD Başkanı Donald Trump Bitcoin

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin’i ve kripto paraları eleştirmesine rağmen Bitcoin alabileceğini iddia etti.

Londra’nın Canary Wharf kentinde düzenlenen Binance buluşmasında konuşan Zhao, “Trump emekli olduktan sonra kriptoya gireceğinden eminim. Şu anda emekli olmadan ABD dolarını aşamayacak, kriptoyu teşvik edemeyeceği bir konumda.” dedi.

Temmuz ayında Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Trump, attığı tweet’lerle Bitcoin’i ve kripto paraları hedef almıştı. Bitcoin hayranı olmadığını söyleyen Trump, Bitcoin fiyatının son derece değişken olduğunu ve uçan kuştan bile nem kaptığını ifade etmişti. Bununla da kalmayan Trump, Facebook’un kripto para projesi Libra’ya dönük olarak çok az duracak ya da güvenilirliğe sahip olacak değerlendirmesinde bulunmuştu.

Her ne kadar Trump’ın ifadeleri olumsuz olsa da daha fazla insanın Bitcoin’i ve kripto paraları duymasını sağlamış olduğundan dolayı önemliydi. Zhao da bu ayrıntıyı işaret ederek “Başkan Trump çok akıllı bir iş adamı. Sanırım onu alacak.” diyerek Trump’ın Bitcoin satın alabileceğini öne sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner