Yükleniyor...

Dev Kripto Para Borsasının CEO’sundan Türkiye Tweet’i!

Türkler'in kripto paralara olan ilgisi birçok borsanın iştahını kabartıyor.

Türkiye Kripto Para

Türkler’in kripto paralara olan ilgisi birçok borsanın iştahını kabartıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Huobi’nin CEO’su Livio Weng Twitter’dan Bitcoin ve Türkiye’yle ilgili bir tweet attı.

Bilindiği üzere bazıları Bitcoin’in altından daha güvenli bir değer saklama aracı olduğunu ve daha fazla kazandırdığını, bundan dolayı altının yerini alacağı görüşünde. Öte yandan Türkiye’deki yüksek enflasyon insanların kripto paralara olan ilgisinin artmasına neden olmuş durumda.

Weng’e altın fiyatlarının düşmeye başlaması Türkiye’nin Bitcoin’e olan ilgisini daha da artıracak. Resmi Twitter hesabı üzerinden altın ve Bitcoin’in fiyat hareketlerini gösteren bir grafik paylaşan Weng, “Türkiye’nin Bitcoin ile ilgilenebileceğini düşünüyorum!” açıklamasında bulundu.

https://twitter.com/livio_huobi/status/1157172678635085825

Weng, açık bir şekilde Türkiye’deki kripto para yatırımcılarını Huobi’ye davet etmiş oldu.

Şu anda dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın kullanıcı tabanının büyük bir kısmını Türkler oluşuyor ve bunun farkında olan borsalar Türkiye’ye özel bir ilgi gösterir oldular.

Mart ayının başında Twitter üzerinden açıklama yapan CoinShares Baş Strateji Görevlisi Meltem Demirörs, Türkler’in diğer Avrupa ülkesi vatandaşlarından daha fazla kripto para sahibi olduğunu ifade etmişti ve bununla gurur duyduğunu söylemişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner