Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bugün İtibariyle Çıkarılmayı Bekleyen 3.15 Milyon Bitcoin Kaldı!

Bugün İtibariyle Çıkarılmayı Bekleyen 3.15 Milyon Bitcoin Kaldı!

ABONE OL:google-news

1 Ağustos 2019 itibariyle toplam Bitcoin arzının yüzde 85’i çıkarıldı ve dolaşıma girmiş durumda.

Blockchain.info’nun verilerine göre, bugün itibariyle Bitcoin madencilerin işlem doğrulama sürecinin bir parçası olarak 17.850.000 Bitcoin’i çıkardıkları görülüyor. Toplam Bitcoin arzı 21.000.000 ve her dört yılda bir blok ödüllerinin yarılanmasıyla kalan 3.15 milyon Bitcoin ancak 120 yılda çıkarılabilecek. Bu da Bitcoin’lerin tamamının 2140 yılında çıkarılmış olacağı anlamına geliyor.

Bitcoin arzındaki bu gelişmenin ardından Twitter’da Rhtym olarak bilinen ünlü kripto para analisti “Kıtlık başlamak üzere” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan dolaşımdaki 17.850.000 Bitcoin’in bir kısmı dolaşımda değil ve bu durum kullanıcıların özel anahtarlarına erişimlerini kaybetmiş olmalarından kaynaklanıyor. Özel anahtarlarına erişimlerini kaybeden kullanıcılar hiçbir zaman bu Bitcoin’lerine erişemeyecekler.

Kayıp Bitcoin miktarının 4 milyona yakın olduğu öngörülüyor. Yani toplam arzın yaklaşık yüzde 20’sine hiçbir zaman ulaşılamayacak.

Tüm bunlarla birlikte Bitcoin blok ödüllerindeki bir sonraki yarılanma 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek ve 12.5 BTC olan blok ödülü 6.25 BTC’ye düşecek. Analistler bu düşüşle birlikte Bitcoin fiyatının yükselişe geçeceği görüşünde. Geçmişteki yarılanmalarda yaşanan fiyat yükselişleri hesaba katıldığında bu görüşün çok da yanlış olmadığı görülüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar