Yükleniyor...

Binance CEO’su, Rus Kullanıcıları ile İlgili Konuştu

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Rus kullanıcılarını ihraç edip etmeme konusunda kesin bir cevabı olmadığını belirtti.

binance ceosu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Rus kullanıcılarını ihraç edip etmeme konusunda kesin bir cevabı olmadığını belirtti.

CZ, Avrupa’da Rusya’ya karşı olan yaptırımlarına uyduklarını ancak diğer bölgelerde durumun netleşmediğini söyledi.

Binance CEO’su: Kimseye Karşı Değiliz

Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen bir Web Summit’te söz alan CZ, şunları söyledi:

“Hiç kimseye karşı değiliz. Biz savaş diktatörlüklerine karşıyız, nüfusa değil. Birçok yerde farklı ruhsatımız var, kurallara uymak zorundayız”

Binance’in, LocalBitcoins, Crypto.com, Kraken ve benzeri şirketlerin Rus kullanıcıları ihraç etme kararını takip edip etmeyeceği sorulduğunda CZ, konuyla ilgili kesin bir cevabı olmadığını söyledi.

Bunun “zor bir durum” olduğunu dile getiren CZ, Binance’in Avrupa’daki lisanslı kuruluşlarının (Fransa, İtalya, İspanya, Litvanya ve İsveç) kesinlikle Rus vatandaşlarına hizmet edemeyeceğini belirtse de, AB yargı bölgesi dışında işlerin daha basit olduğunu dile getirdi.

“Rus kullanıcılarla hizmet vermemizin uygun olup olmadığı konusunda düzenleyicilerle iletişim halindeyiz. Uluslararası alanda durumun nasıl olduğunu görmemiz gerekiyor. Uzman tavsiyelerini bekliyoruz. Bu zor bir durum”

Binance CEO’su, daha önce yaptığı açıklamada, Rusya’nın Binance için “key market” (kilit pazar) olduğunu söylemişti.

AB’de alınan yeni önlemler, Rus vatandaşlarına yönelik yaptırımları genişletti. Ekim ayında açıklanan yaptırımlara göre, Rus vatandaşlara kripto hizmetleri Avrupa çapında yasaklanmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner