Yükleniyor...

Avustralya’daki Kripto ETF’leri Delist Ediliyor

Cosmos Asset Management, Avustralya'da hizmete sunduğu kripto ETF fonlarından ikisini delist etmek için başvuruda bulunacak.

Avustralyadaki Kripto ETFleri Delist Ediliyor

Cosmos Asset Management, Avustralya‘da hizmete sunduğu kripto ETF fonlarından ikisini delist etmek için başvuruda bulunacak.

Kripto ayı piyasasının etkileri küresel çapta sürüyor. Birçok yatırım şirketi ve bankalar, kripto paralara yatırım sağlamak amacıyla ETF hizmetlerine giriştiler. Yatırımcılardan yoğun talep görmeyi hedefleyen hizmetler, kripto ayı piyasasının etkisiyle başarısız oldu. Bitcoin ETF ürünlerinin dünya genelinde yayılması, kripto boğa piyasasını tetikleyen unsurlardan biri olmuştu. Ancak işler değişti ve şimdi yatırım şirketleri ETF hizmetlerini askıya alıyor.

Kripto ETF’leri Beklentiyi Karşılayamadı

Yılın ikinci çeyreğinde Avustralya’da başlatılan Bitcoin ETF‘leri, çıktığı dönemde yoğun ilgi gördü. Ancak daha sonra şiddetlenen kripto ayı piyasası, yatırımcıları geri çekilmek zorunda bıraktı.

Cosmos Asset Management, Avustralya’daki Cboe borsasında işlem gören fonlarını (ETF) delist etmeye başladı. İşlem gören fonlarından ikisini delist etmek için başvuruda bulunacak.

Sidney merkezli yatırım şirketi, Purpose Bitcoin Access ETF (CBTC) ve Purpose Ethereum Access ETF‘yi (CPET) delist etmek için hazırlık yapıyor. Yatırım şirketine ait bu fonlar, Toronto Menkul Kıymetler Borsası‘nda işlem görüyor. Borsada yer alan Purpose Bitcoin ETF ve Purpose Ethereum ETF, ilgili ürünlere borsalar aracılığıyla yatırım yapıyor.

İki fonun toplam varlık değeri yaklaşık 1.1 milyon dolar olarak belirlendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner