Yükleniyor...

Binance CEO’su ve WazirX Kurucusu Arasındaki Tartışma Devam Ediyor

Binance CEO'su Changpeng Zhao ile WazirX kurucusu Nischal Shetty tartışmayı sürdürüyor.

cz

Binance CEO’su Changpeng Zhao ile WazirX kurucusu Nischal Shetty tartışmayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz gün Hitli yetkililer, WazirX’in 8 milyon dolar değerindeki varlıklarını dondurdu ve şirketi kara para aklama ile suçladı.

Bu gelişmenin ardından gözler Binance’e çevrildi. Zira Binance, 2019 yılında WazirX’i satın aldığını duyurmuştu.

Ancak durumun daha farklı olduğuna dair açıklamalar geldi. Zhao, yaptığı açıklamada WazirX’e yalnızca cüzdan altyapısı konusunda destek oldukları ve hiçbir zaman şirketteki operasyonları yöneten Zanmai Labs’i satın almadıklarını söyledi.

Zhao, bugün tekrar Twitter hesabından bir açıklama yaparak WazirX’i hedef aldı.

“İnsanlar aldatmacalı ifade oyunları oynuyor. Alan adını kapatabiliriz, ancak bu yalnızca kullanıcılara zarar verir. Ticaret sistemi üzerinde bir kontrolümüz yok. Az önce AWS (Amazon Web Hizmetleri) oturum açma bilgilerini verdiniz, kaynak kodu yok, dağıtım özelliği yok. Ayrıca AWS hesabına, kaynak koduna erişimi de sürdürdünüz”

WazirX ise, Hintli yetkililerin iddialarını itiraz ettiklerini ve bundan sonra nasıl bir yol haritası çizeceklerini düşündüğünü belirtti.

Zhao, Binance’in WazirX cüzdanlarını devre dışı bırakma yetkisine sahip olduğunu dile getirerek kullanıcıları uyardı. Bunun kullanıcılara zarar vereceğini bu sebeple fonlarını Binance’e taşımalarını önerdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner