Yükleniyor...

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi: BNB 53 Dolarlık Direncin Üzerine Çıkabilir mi?

Binance Coin (BNB) fiyatı, 44.

bnb analiz

Binance Coin (BNB) fiyatı, 44.00 dolarlık direnç seviyesinin üzerine başarıyla çıktıktan sonra 53.00 dolar seviyesine yükseldi. Bununla birlikte, fiyat 53.00 seviyesinde güçlü bir direnç buldu ve bu seviyede iki kez reddedildi. Şu anda, alıcılar 50.00 dolarlık desteği savunduğu için fiyat 50.00 doların üzerinde işlem görüyor.

Ne olursa olsun, Binance Coin fiyat hareketi hala güçlü bir düşüş baskısı altında ve günün açılış fiyatından bu yana ufak bir miktar kayıp kaydetti. Daha geniş kripto para birimi piyasası, son 24 saat içinde yükseliş eğilimi gösteriyor ve çoğu büyük kripto para, dönem boyunca pozitif fiyat hareketi kaydediyor. Bunlar, sırasıyla yüzde 7 ve yüzde 12 oranında artış kaydeden Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) içeriyor.

Teknik Göstergelerde Durum Ne?

M4nvYKY7

Crypto Politan’dan Bilal Ahmed’e göre MACD, 50.00 dolarda uzun süreli konsolidasyonun ardından düşüş eğilimi gösterdi. Gösterge düne kadar güçlü bir şekilde yükseldi ancak bugün tersine dönerek yükselen bir düşüş baskısına işaret etti. İki EMA birleşti ve zıt yönlerde hareket gösterdi, bu da güçlü satış baskısı olduğunu gösteriyor.

RSI, 54.00 dolar seviyesinden reddedildikten sonra tarafsız bölgeye geri döndü. Gösterge 63.16’da nispeten yüksek ancak aşağı doğru daha fazla hareket gösteriyor. Bu, fiyat seviyesinde düşüş baskısı olduğunu gösteriyor.

Bollinger bantları şu anda geniş ancak fiyat 50.00 civarında sabitlendiğinden yakınsama gösteriyor. Göstergenin üst ve alt limitlerinin her ikisi de yukarı doğru eğimli bu da alıcı baskısının satış potansiyelinden önemli ölçüde daha yüksek olduğu bir yükseliş ivmesi olduğunu gösterir. Şu anda, göstergenin ortalama çizgisi fiyat hareketini yakalıyor ve ikisi bir araya geldiğinde yakınsama gösterecek.

Genel olarak, dört saatlik teknik analiz, 26 ana teknik göstergeden 12’sinin yukarı doğru bir fiyat hareketini desteklediği makul bir güç sinyali veriyor. Öte yandan, sadece dört gösterge negatif bir fiyat hareketine işaret ederken, kalan on gösterge nötr kalmaya devam ediyor ve her iki taraf için de destek olmadığını gösteriyor.

24 saatlik teknik analiz, bu duyguyu vurguluyor, çünkü analiz, 50.00 dolar seviyesinin altında bir geri çekilme olduğunu gösteren üç göstergeye karşı olumlu bir fiyat hareketi lehine 15 gösterge sunuyor. Bu arada, sekiz gösterge tarafsız kalıyor ve iki tarafa da destek olduğunu düşündüren sinyaller vermiyor.

Binance Coin Fiyatında Neler Yaşanabilir?

QnIfDQLpTrader’lar, Binance Coin fiyatının 52,00 dolar seviyesine tırmanmadan önce bu seviyede yatay hareket gözlemlemesini beklemelidir. Destekleyici teknik göstergeler ve artan ticaret hacmi, şu anki seviyeden yükseliş eğilimi göstererek 54,00 dolara doğru bir artışa işaret ediyor.

Tersine, alıcılar 50,00 dolar seviyesini tutamazsa, Binance Coin fiyatı 48,00 dolara dönebilir. Seviyedeki güçlü alıcı baskısı göz önüne alındığında geri çekilme olasılığı düşük olsa da, BNB boğa rallisine devam etmek için toparlanmadan önce 48.00 dolar seviyesine düşebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner