Yükleniyor...

Binance duruşması volatilite yarattı: Tasfiyelerde şaşırtıcı detaylar!

Binance duruşması öncesinde hareketlilik kazanan kripto paralarda son 24 saatte 80 milyon dolara yakın likidasyon görüldü, Borsalardan gelen ilginç veriler ise dikkat çekti.

money cash fire 1200x900

Binance duruşması öncesinde hareketlilik kazanan kripto paralarda son 24 saatte 80 milyon dolara yakın likidasyon görüldü, Borsalardan gelen ilginç veriler ise dikkat çekti.

Son zamanlarda birçok karışıklık içersinde bulunan Binance, gece saatlerinde bir duruşmaya çıktı. Duruşmanın hakimi, SEC veya Binance US aleyhine bir karar vermedi. Bunun yerine, hakim her iki tarafın da işbirliği yapmasını teşvik etti. Fakat bu süreç boyunca kripto paralarda ciddi bir hareketlilik yaşandı. Bu durum da haliyle tasfiye verilerini salladı.

Ekran Resmi 2023 09 19 10.51.23

OKX’teki likidasyonlar Binance’i solladı!

Son 24 saatte toplamda 79,62 milyon dolarlık işlem tasfiye edildi. Bu işlemlerin 53,03 milyon dolarlık ksımını short, 26,24 milyon dolarlık kısmını ise long yönlü pozisyonlar oluşturdu. BTC tarafındaki tasfiye değeri 39,98 milyon dolar, ETH tarafındaki tasfiye değeri ise 13,96 milyon dolar şeklinde kayıtlara geçti. Bunlara ek olarak TRB, WLD ve SOL’den gelen tasfiye verileri dikkat çekti.

Likidasyonlara dair en çarpıcı veriler ise borsalardan geldi. Günümüzde en çok işlem hacmine ve kullanıcıya sahip olan kripto para borsası Binance, OKX‘in gerisinde kaldı. OKX’te 25,74 milyon dolarlık işlem tasfiye olurken, Binance’te 23,08 milyon dolarlık likidasyon gözlemlendi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde OKX’in vadeli işlemler tarafındaki anormal fiyat hareketleri akıllara geldi.

Borsaların neredeyse hepsinde short yönlü işlemlerin likiditesi ön plana çıktı. Bunlara ek olarak Bitmex tarafındaki tasfiyelerin yüzde 88,21’lik kısmını long yönlü pozisyonların oluşturması dikkatlerden kaçmadı.

Ekran Resmi 2023 09 19 10.51.31

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner