Yükleniyor...

Dtec Yapay Zeka Destekli Akıllı Araç Asistanı ve Dtec Token Lansmanı

Dtec Teknoloji şirketi, 7 yıldır geliştirilmekte olan ve otomotiv endüstrisinde devrim yaratan Dtec Yapay Zekalı Akıllı araç asistanı ve bu ürünün token projesinin lansmanını gururla duyuruyor.

ed984a15 3e93 46db 8aed d794bf3087b8

Dtec Teknoloji şirketi, 7 yıldır geliştirilmekte olan ve otomotiv endüstrisinde devrim yaratan Dtec Yapay Zekalı Akıllı araç asistanı ve bu ürünün token projesinin lansmanını gururla duyuruyor. Dtec, yapay zeka ile güçlendirilmiş akıllı araç asistanı olarak sürücülerin ve otomobil sahiplerinin yaşam tarzlarını ve sürüş deneyimlerini kökten değiştirmek için tasarlandı.

Dtec Assistant: Sürüş Deneyiminin Geleceği

Dtec Assistant, otomobillere ek donanım olarak satılmaya başlanmış olan, NLP yazılımları sayesinde benzerlerine nazaran çok daha üst kalitede, sürücülerin araçlarına her tür komutu vermesini ve anlaşılmasını sağlayan bir dizi yenilikçi özellik sunuyor.

Dtec, büyük bir yenilikle kullanıcılarının akıllı kol saatinden evdeki perdelere dek tüm akıllı cihazlara bağlanabilir böylece kullanıcılar hem otomobili ile sohbet edebilir hem de tüm akıllı cihazlarını otomobilini kullanırken dikkatini dağıtmadan yönetebilir.

Dtec’in arkasındaki yapay zeka sistemi sürücülerden ve çevrelerinden gelen verileri kullanarak sürücülerin ihtiyaçlarını öngörmek, kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak ve sürüş deneyimini geliştirmek için öğrenir. Öğrendikçe sürücülerin sesli komutlarına gerek bırakmadan tahmin yöntemiyle asistanlık yapar.

Tüm bunları yaparken sürücülerin onayıyla, süreceklerden aldığı ve işlediği verileri ise hem Dtec ekosisteminin gelişip büyümesi , hem de dtec kullanıcıların faydasına olacak şekilde kullanır. Dtec, blok zincir tabanlı bir bileşen içerir ve gerçek zamanlı verileri kullanarak verimli ve kişiselleştirilmiş sürüş deneyimleri sağlar.

Dtec Token: Veri madenciliğiyle yolculuğun ödüllendirilmesi

Dtec Token (DTEC), Dtec ekosisteminin yerel ödeme ve ödüllendirme token’idir. DTEC token, izin veren cihazı satın alıp kullanan Dtec kullanıcılarının araç içindeki veri paylaşımı ve diğer katkılarını ödüllendirmek için kullanılır. Kullanıcılar, Dtec token ile teşvik edilerek, dtec yazılımını aracında kullanmaya ve ayrıca kullanım sırasında yapay zekanın öğrenmesine katkıda bulunmaya yönlendirilir.

Böylece Dtec ekosisteminin giderek gelişmesi ve değerlenmesi hedeflenir. Ayrıca Dtec Teknoloji şirketinin hali hazırda üretilmiş olan ve 2 ülkede pilot bölge olarak kullanıma sunulacak olan 400 elektrikli şarj istasyonunda ödeme veya indirim sağlar. Ayrıca otomotiv sektöründe anlaşma sağlanmış olan şirketlerde başka utility’ler sağlamaktadır.

Dtec’in CTO’su Gökhan Doğan Dtec, Yapay zeka, blok zincir ve IoT entegrasyonuyla, sürücülerin sadece araçlarıyla değil, aynı zamanda yaşamlarıyla da daha bağlantılı olmalarını sağlayacak. Kendi kendine öğrenip size hizmet eden ve tüm akıllı cihazlara komut gönderebilen yapısıyla her ihtiyacınızı karşılayacak” dedi.

Dtec’in tokenizasyon sürecini yürüten web3 uzmanı ve ekonomist Emre İşlek konu hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi;

“Bu kripto para projesinde Reel sektörün en güçlü alanı olan otomotiv sektöründen gelmekte olan kesin talep ve ihtiyactan ötürü Dtec yazılımına olan ilgi; veri madenciliği sistemi sayesinde yapay zeka teknolojimizin gelişimi için gerekli kaynak sayısı ve netice olarak Dtec Token’ın kullanım alanı doğrusal olarak artacaktır. Böylece reel talep üzerine inşa edilmiş, arkasında gerçek bir değer olan uzun ömürlü, giderek genişleyen ve döngüsel bir kripto para ekosistemi inşa edilmiştir”

Dtec yazılımı kosgeb, tubitak, itu core ve Otomotiv İhracatçıları Birliği gibi kuruluşlardan teşvik, ödül ve dereceler almıştır. Ve şimdiden 2 tane otomotiv şirketiyle donanım satışı anlaşması yapılmıştır. Dtec Token, polygon ağı üzerine kurulmuştur ve certik tarafından audit yapılmıştır. 2025’te kendi mainnet’ine geçmesi planlanmaktadır.

Proje ekibi Şant Manukyan, Erkin Şahinöz, Tuncay Yıldıran, Erwin Vanmassenhove gibi güçlü ve uzman kişilerle dikkat çekmektedir. Şu an seed sale sürecinde olan projenin pre-sale tarihi ise 2023 yılının sonu olarak planlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için https://dtec.space/ ‘i ziyaret edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner