Yükleniyor...

Binance ateş hattında: Şüpheli bulgular ortaya çıktı

Binance ile SEC arasındaki dava sürerken, bazı şüpheli bulgular ortaya çıktı.

binance

Binance ile SEC arasındaki dava sürerken, bazı şüpheli bulgular ortaya çıktı. Borsa denetçisi, ABD’deki Binance kuruluşlarının elinde bulunan rezervlerle ilgili endişelerini dile getirdi. 

Dış denetçi Adam Cochran’ın son bulguları, borsanın ödeme gücü ve müşteri varlıklarının yönetimi konusundaki endişeleri artırdı. Cochran, bulgulara dikkat çekerek, “Kendi dış denetçiniz tam olarak teminat altına alındığınızı söyleyemiyorsa bu bir sorundur.” dedi. Cochran ayrıca borsanın daha önce Binance Custody olarak bilinen “Ceffu” cüzdan saklama sistemine güvendiğini de vurguladı. Cochran’a göre bu sistem hem Binance International’a hem de Binance US’e hizmet ediyor. 

Cochran’ın öne sürdüğü soru ise tartışmaları alevlendirdi: “Eğer “Ceffu” sistemi borsanın muhtemelen daha küçük operasyonlarıyla mücadele ediyorsa, devasa uluslararası rakamları verimli bir şekilde nasıl yönetebilir?”

Binance denetçisi rezervleri soruyor 

Denetçinin söz konusu açıklamaları, Binance’in 15 Eylül Cuma günü yaptığı yasal başvurunun ardından ortaya çıktı. Borsa, denetçi başvuruları da dahil olmak üzere birçok SEC talebine itiraz etti.

Raporda yer alan talepte, BAM Trading’in “varlıkların bulunduğu adresleri söyleme konusunda borsa saklayıcısına bağlı olduğu ve bunun da “Şirketin belirli zamanlarda tamamen teminat altına alınmasını sağlamayı çok zorlaştırdığı” belirtildi.

SEC bu bulguya daha önce atıfta bulunmuştu. İlk olarak 22 Mayıs’ta gönderilen söz konusu belge, denetçinin BAM Trading’e 22 Mayıs’ta gönderdiği eksiklik mektubuna atıfta bulunmuş oldu. 

SEC’e göre denetçi, “Binance.US ekibinin borsayla ilgili zincir içi faaliyetlere ilişkin çok fazla görünürlüğe sahip olmadığını” belirtti ve bu bilgi için borsaya güvendiğini kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner