Yükleniyor...

CZ’den tartışma yaratan iddialara yanıt

Binance CEO'su CZ'den SEC'in tartışma yaratan iddialarına yanıt gecikmedi.

cz binance

Binance CEO’su CZ’den SEC’in tartışma yaratan iddialarına yanıt gecikmedi. Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan CZ, “Bunları öylece uyduramazsınız.” şeklindeki ifadeleriyle serzenişte bulundu.

“Öylece uyduramazsınız”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance.US’nin ana şirketiyle bağlantılı olan ve müşterileri yabancı bir kuruluşa maruz bırakabilecek bir saklama birimi kullandığı yönündeki iddialarına karşı çıktı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan CZ, “Binance US, Ceffu ya da Binance Custody kullanmamaktadır ve asla kullanmamıştır.” diyerek “Bunları öylece uyduramazsınız.” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Ceffu, SEC ve Binance arasında bir çekişme noktası olmuş ve düzenleyici kurum, Binance.US’in arkasındaki şirket olan BAM’dan müşteri varlıklarının Binance.US’te nasıl ele alındığı hakkında daha fazla bilgi istemişti. Şirket, daha fazla bilgi taleplerinin çoğunu çok geniş veya külfetli olarak nitelendirirken, BAM’ın bunu yerine getirmediğini söylemişti.

SEC özellikle, ajansın müşteri varlıklarını kontrol ediyor gibi görünen “yeni markalaşmış bir Binance Kuruluşu” olduğunu söylediği Ceffu hakkında daha fazla bilgi talep etmişti. Ajans ayrıca, BAM’ın rıza emri uyarınca “cüzdan saklama hizmetleri için yabancı bir Binance bağlı üçüncü taraf” kullanmasına izin verilmediğini belirtmişti.

SEC’in bir avukatı, BAM’ın “Ceffu’nun ve Binance’in katılımı hakkında tutarsız açıklamalar” yaptığını vurgulamıştı.

Geçen hafta bir mahkeme dosyasında BAM, müşterilerin varlıklarının çoğunu tutan cüzdanları korumak için Binance Holdings Limited tarafından geliştirilen bir cüzdan saklama yazılımına güvendiğini belirtmişti.

BAM’ın 12 Eylül’de yaptığı mahkeme başvurusunda, “Buna göre BAM, BHL’nin yazılımı ticari olarak ‘Ceffu’ adı altında pazarlamayı planladığını öğrendiğinde, SEC ile yazışmalar da dahil olmak üzere bu adı yazılıma kısaltılmış bir referans olarak benimsemiştir.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner