Yükleniyor...

Binance arka çıktı, yüzde 30 yükseldi: Dikkat çeken zamanlama!

Binance'in memecoin yatırımını duyurmasıyla birlikte projenin yerel token'ı MEME yüzde 30 yükseliş yaşadı.

memecoin meme yükseliş yaşadı

Binance’in memecoin yatırımını duyurmasıyla birlikte projenin yerel token’ı MEME yüzde 30 yükseliş yaşadı.

Kripto piyasasının hareketlilik yaşadığı bugünlerde, Binance’in el uzattığı bir kripto para biriminde yükseliş yaşandı. Binance, sürpriz bir isme yatırım yaptığını duyurdu. Gün içerisinde duyuru yayımlayan Binance, Memeland’ın ekosistem token’ı Memecoin’e (MEME) yatırım yaptığını belirtti.

Binance’in yayımladığı duyurunun ardından MEME, yüzde 30’luk yükselişe imza attı. Haber akışının zamanlaması ise dikkat çekti. MEME, düşüş trendinde ve destek bölgesinde yer alıyordu.

Memecoin (MEME) hareketlendi

Binance’in yatırım duyurusunda bulunması popüler memecoin projesi Memecoin’i (MEME) hareketlendirdi.

“Binance Labs, 9GAG’in yaratıcılarından Memeland’in yerel token’ı MEME’ye yatırım yaptı” başlığıyla duyuruyu paylaşan borsa şunları belirtti:

Binance’in girişim sermayesi ve kuluçka kolu Binance Labs, Memeland’in yerel ekosistem token’ı Memecoin’e (MEME) yatırım yaptı. Memeland’in ana odak noktası, meme internet kültüründen yararlanarak MEME token’ı ve NFT’leri aracılığıyla yaratıcıları ve toplulukları birbirine bağlamak amacıyla SocialFi ve yaratıcı ekonomiler inşa etmek ve bunlara yatırım yapmaktır.

Binance’in duyurusunun ardından MEME yükselişe geçti. MEME geçtiğimiz gün yaşanan manipülatif haber akışının etkisiyle önemli bir destek noktasına geri çekilmişti. Binance yatırımı MEME’i bu destek bölgesinin üzerine çıkardı ve risk durumunu azalttı.

MEME grafik analiz

MEME, Binance’in dikkat çeken zamanlamasıyla birlikte 0,0239 dolar bölgesindeki destek noktasından yukarı yönlü ivme kazandı. MEME’nin destek noktasından sekmesi ve düşüş trendini kırması dikkat çekti. MEME kısa sürede 0,0239 dolar bölgesinden 0,031 dolara artış yaşadı.

Haber etkisiyle gerçekleşen yükselişin ardından 0,031 dolar bölgesinde kâr satışı yapıldığı görüldü. MEME, anlık olarak 0,02685 dolara gerilese de yükseliş potansiyeli taşımaya devam ediyor.

MEME, 0,0294 dolar bölgesinde yer alan direnç noktasını aşması ve kalıcılık sağlaması halinde, 0,031 dolar direncini tekrar test edebilir. 0,031 dolar direnci güçlü bir satış baskısı oluşturuyor, bu nedenle gelecek direnç kırılımı MEME fiyatını 0,034 dolara itebilir.

Diğer taraftan MEME, haber akışının etkisini kaybetmesiyle birlikte 0,0239 dolardaki destek bölgesini tekrar test edebilir. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde MEME, 0,02025 dolara kadar düşüş yaşayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner