Yükleniyor...

İçeriden bilgi iddiası: Düşüş öncesi yüklü BTC transferi yapıldı!

Geçtiğimiz gün yaşanan büyük düşüşün öncesinde bir balinanın 140 milyon dolarlık Bitcoin'i (BTC) Binance'e yatırdığı tespit edildi.

İçerden bilgi trader

Geçtiğimiz gün yaşanan büyük düşüşün öncesinde bir balinanın 140 milyon dolarlık Bitcoin’i (BTC) Binance’e yatırdığı tespit edildi.

Kripto piyasası Bitcoin spot ETF’lerin onaylanmasını bekliyor. Tüm gözler önümüzdeki hafta SEC’nin vereceği karara çevrilmiş durumda. Kripto gündeminde yer alan Bitcoin spot ETF’ler ise boğa beklentilerini ateşlendirdi. Birçok kripto yatırımcısı, yükseliş potansiyeline sahip olduğunu düşündüğü altcoin’lere yöneldi.

Kripto piyasasının boğa beklentisine, geçtiğimiz gün yaşanan manipülasyon damga vurdu. Matrixport’un SEC’nin Bitcoin spot ETF’leri reddedeceğini belirtmesi, dakikalar içerisinde 650 milyon dolardan fazla likidasyona yol açtı. Lookonchain ise geçtiğimiz gün kripto piyasasının düşmesine yönelik ilginç bir paylaşımda bulundu.

Binance’e yüklü BTC aktardı, saatler sonra kripto piyasası çöktü!

Zincir üstü veri platformu Lookonchain, geçtiğimiz gün Matrixport etkisiyle çöküş yaşayan kripto piyasasına yönelik yeni bir paylaşımda bulundu.

X platformundan paylaşım yapan Lookonchain, bir balina cüzdanının Binance’e 140 milyon dolara tekabül eden 3.100 BTC’yi transfer ettiğini belirtti. Normal görünen bu işlemin zamanlaması ise dikkat çekti. Balina, elindeki 3.100 BTC’yi kripto piyasası çöküş yaşamadan saatler önce Binance’e aktardı.

Balinanın hareketi, Matrixport’un manipülasyonuyla ilişkilendirildi. Birçok kripto yatırımcısı balinanın içerden bilgi aldığını ve bu bilgiyle trade gerçekleştirdiğini iddia etti.

Lookonchain, söz konusu balina cüzdanının 6 Ekim 2022 tarihinde 3.100 BTC’yi HTX borsasından çektiğini doğruladı. Lookonchain, balinanın HTX’ten 3.100 BTC’yi çektiği esnada BTC’nin 20 bin dolar seviyesinde olduğunu belirtti. Zincir üstü verilere göre, balinanın elindeki BTC’ler yüzde 126 karlı durumda. Balina, bu BTC’lerden 78 milyon dolar kazanç elde etti.

Balinanın elinde bulunan yüklü miktardaki BTC’yi Binance’e aktardıktan sonra satıp satmadığı bilinmiyor. Diğer taraftan, balinanın gerçekleştirdiği transferin ardından kripto piyasasının büyük bir düşüş yaşaması ise dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner