Yükleniyor...

Solana (SOL) kritik bir seviyeyle mücadele veriyor!

Bitcoin'in (BTC) sert fitiliyle adeta sarsılan Solana (SOL) şimdilerdeyse karar sürecine girmiş durumda.

Solana Agi Guven Kaybetmeye Devam Ediyor

Bitcoin‘in (BTC) sert fitiliyle adeta sarsılan Solana (SOL) şimdilerdeyse karar sürecine girmiş durumda.

Bitcoin‘in (BTC) 40.500 dolara anlık düşüşüyle birlikte 84,5 doları test eden Solana, hem ekosisteminde hem de yatırımcı kitlesinde panik havası yarattı. Daha sonrasında BTC‘nin toparlamaya geçmesiyle yönünü yukarı çeviren major coin, 100 dolar bandına tırmandı. Ancak, 100 doların teknik ve psikolojik açıdan sert bir direnç oluşturması, SOL cephesi için şimdiden kafaları karıştırdı.

Dengeyi Bitcoin ve haber akışı sağlayacak!

ETF’lerin kararı için geri sayım başlamışken pek çok altcoin’de gergin bekleyiş devam ediyor. Bu altcoin’lerden birisi ise SOL oldu. Nispeten güvenli bölgeye atmayı başaran SOL bulunduğu yeşil alanı destek olarak koruduğu sürece sırasıyla 105,78 – 109,64 – 116,53 – 121,94 – 128,39 – 137,47 ve 143,68 dolara hareket edebilir. Fakat, bu süreçte FTX ve Solana’dan gelecek haberler ile BTC’nin fiyat yapısı kritik bir rol oynayacaktır.

Başta FTX olmak üzere çeşitli unsurlardan gelebilecek fud haberler, BTC’nin yeniden 40.000 dolara sarkması veya SOL’ün yeterli ilgiyi yakalayamaması, satış yönlü işlemlerin artmasına yol açabilir. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 93,50 – 88,42 ve 81,87 dolardan tepki beklenebilir. 81,87 doların altında kalınması halinde 70 dolara doğru anlık düşüşlerin olabileceğine dikkat edilmelidir.

Ekran Resmi 2024 01 04 10.46.02

Solana ekosistemine olan ilgiyi artıyor: Tehlikeler de beraberinde geldi!

SOL fiyatının hızla artmasıyla beraber Solana tabanlı cüzdan faaliyetleri son aylarda inanılmaz bir artış gösterdi. Bu unsuru tetikleyen başlaca unsurlardan biri ise Solana ekosisteminde çıkartılan memecoin’ler oldu. Başta BONK olmak üzere pek çok Solana tabanlı memecoin’in yüzlerce kat artış sergilemesi, ekosistemde adeta bir çılgınlık başlattı. Ancak bu durum, birçok tehlikeli unsura kapı açtı.

Geçtiğimiz hafta, birkaç blockchain güvenlik firması, Solana tabanlı drenajlara sahip kullanıcıları hedef alan, sayıları giderek artan kötü amaçlı merkeziyetsiz uygulamalar hakkındaki endişelerini paylaştı. Blockchain güvenlik firması Chainalytic’in kıdemli istihbarat analisti Brian Carter, farklı yöntemler kullanarak çeşitli varlıkların hedef alınabileceğine parmak bastı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner