Yükleniyor...

Binance, Faaliyetlerini Rusya’ya Genişletebilir

Binance, faaliyetlerini Rusya’ya genişletebilir.

binance faaliyetlerini rusyaya genisletebilir

Binance, faaliyetlerini Rusya’ya genişletebilir. 

Önde gelen haber ajanslarından Reuters’ın bildirdiğine göre, dünyanın en büyük alım satım platformu Binance, faaliyetlerini Rusya ve komşu ülkelerine genişletmeyi düşünüyor. Binance Doğu Avrupa Direktörü Gleb Kostarev, şirketin düzenlemelerin izin verdiği her yerde bir lisans almayı amaçladığını söyledi ve ayrıca faaliyetlerin diğer komşu ülkelerine genişleyebileceğinin de ipuçlarını verdi:

“Ukrayna, Kazakistan ve Özbekistan’da kripto para birimlerine daha sadıklar ve kısıtlama yerine liberalleşme yönünde adımlar atıyorlar.”

Kostarev, yerel yatırımcıların yıllık yaklaşık 5 milyar dolarlık kripto işlem hacmi oluşturduğunu da ekledi. 

Rusya’da Kripto Düzenlemeleri

Daha önce aktardığımız üzere Rusya, kripto varlık düzenlemelerine ilişkin adımlarını sıklaştırmış durumda. Hafta başında Rusya Merkez Bankası’nın kripto varlıkları tümüyle yasaklama teklifine, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Maliye Bakanlığı’ndan Chebeskov, kripto varlıkların tümüyle yasaklanmasının gerekmediğini söyleyerek yasakçı bir politikayı uzaklaştırdı. Son gelen bilgilere göre, Rusya hükumeti ve diğer resmi kurumlar, kripto varlık düzenlemelerinde yer alacak ilkeler konusunda da anlaşmaya vardı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner