Yükleniyor...

Binance, Facebook’un Libra’sına Binance Venus ile Rakip Oluyor

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklama ile Facebook'un kripto para projesi Libra'ya rakip olabilecek kripto para projesi Binance Venus'ü duyurdu.

Binance Venus

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklama ile Facebook’un kripto para projesi Libra’ya rakip olabilecek kripto para projesi Binance Venus’ü duyurdu. Binance Venus, Libra’nın bağımsız bölgesel versiyonu olarak tanımlanıyor.

Binance, Venus ile stablecoin’leri ve fiat para birimleri endeksli dijital varlıklara dünya çapında bir üst çatı etrafında eklemli bir şekilde toplamayı hedefliyor. Binance projesini stablecoin’ler ve fiat para birimleri ile ilişkilendirilen dijital varlıklar geliştirmek adına açık Blockchain’li bir proje olduğunu söylüyor.

Binance’ın ortaklık kurarak beraber hareket etmek istediği yapılar arasında hükümetler, çok uluslu şirketler, teknoloji firmaları ve diğer kripto para projeleri yer alıyor.

Dev kripto para borsası, paydaşlarıyla birlikte Blockchain projesinin desteğini de arkasına alarak sektöre yön vermenin planlarını yapıyor gibi görünüyor.

Binance Venus projesinin altyapısı Binance Chain ile desteklenecek. Şu anda Binance Chain üzerinde Bitcoin’e endeksli stablecoin (BTCB), İngiliz sterlinine endeksli stable fiat para birimi (BGBP) gibi varlıklar hali hazırda ağ üzerinde işlem görüyor.

Binance Venus her ne kadar Facebook’un kripto para projesi Libra’ya rakip olarak gösterilse de aslında Libra’dan daha kapsamlı bir proje olması bakımından dikkat çekiyor. Giderek dijitalleşeden dünyada paranın da dijitalleşmesi fikri ile hareket ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner