Yükleniyor...

Bitcoin Hakimiyetinin %70’i Geçmesi Altcoin’lerin Sonu Anlamına Gelebilir

En büyük Bitcoin'in piyasa hakimiyeti bir süredir kritik eşikte seyrediyor.

Bitcoin Hakimiyeti 1

En büyük Bitcoin’in piyasa hakimiyeti bir süredir kritik eşikte seyrediyor. CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin hakimiyeti haberi hazırladığımız sırada yüzde 68,7 seviyesindeydi.

Birçok popüler kripto para analisti Bitcoin’in tüm dijital varlıklar arasında piyasanın tartışmasız tek hakimi haline geldiğini, bu durumun her geçen gün daha da ciddileşeceği görüşünde. Analistler Bitcoin hakimiyetinin yükselmeye devam etmesi durumunda altcoin baharının yerini altcoin kışına ve hatta altcoin cehennemine bırakacağını ifade ediyor.

Şu anda Bitcoin hakimiyeti 2017 öncesindeki seviyelere doğru gidiyor. Mevcut şartlarda Bitcoin’in piyasa hakimiyeti tüm piyasanın üçte ikisinden fazla. Bu da altcoin yatırımcılarını endişelendiriyor, çünkü “altcoin baharı” veya “altcoin sezonu” olarak bilinen altcoin’lerin yükselmesi anlamına gelen döneme ilişkin umutlar tükeniyor.

Twitter’da NekoZ olarak bilinen kripto para analistine göre, Bitcoin hakimiyet oranı öyle bir noktaya gelmiş durumda ki ufukta yeni bir altcoin sezonu pek mümkün durmuyor.

Analist Bitcoin hakimiyetinin yükselmeye devam etmesi ve yüzde 70 seviyesinin aşılması durumunda altcoin’lerin cehennemi göreceği görüşünde. Bu noktada analist bir düzeltme yaparak Bitcoin’in şu anki aralıktan çıkamaması durumunda altcoin’lerde muhtemelen kısa vadeli bir yükseliş görülebileceğinin altını çiziyor.

NekoZ gibi birçok analist Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesini ve daha da ötesini görebilmesi için altcoin’lerin ölüm sarmalarına girmeleri gerekli olduğunu savunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner