Yükleniyor...

Binance, Hong Kong’daki Yeni Kullanıcılar İçin Kripto Türev Hesaplarını Kapattı

En büyük kripto borsası Binance, daha güçlü uyum politikası uygulamaya çalışırken Hong Kong'da kripto türevleri ticareti için yeni hesaplar açmayı durdurmayı planlıyor.

binance

En büyük kripto borsası Binance, daha güçlü uyum politikası uygulamaya çalışırken Hong Kong’da kripto türevleri ticareti için yeni hesaplar açmayı durdurmayı planlıyor.

Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao, Binance’in Hong Kong’daki yeni kullanıcılar için kripto türevleri ticareti için yeni hesaplar açmayı derhal durduracağını tweetledi.

Ayrıca, hali hazırda mevcut hesapların sahipleri için kripto para vadeli işlemlerine ve diğer türevlere erişimi kısıtlayacak. CZ tarafından paylaşılan bir blog gönderisine göre, Hong Kong’daki mevcut kullanıcıların kripto vadeli işlemlerindeki pozisyonlarını kapatmak için üç ayı (90 gün) var. Bu Binance tarafından sunulan opsiyonlar, kaldıraç ve marj ürünleri üzerinde işlem gören token’ları kapsıyor.

Binance, Hong Kong’da kripto türev ticaretine erişimi azaltan ilk büyük kripto borsası olacak. Bu, borsanın mevcut politikasının ve uyum konusundaki güçlü taahhüdünün bir parçasıdır.

Daha önce medyada yer aldığı üzere, bir Hong Kong düzenleyicisi (yerel Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu), Binance Group’un Hong Kong’da düzenlenmiş herhangi bir faaliyette bulunma lisansına sahip olmadığını duyurmuştu. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Binance’in Almanya, İtalya ve Hollanda’dan başlayarak Avrupa ülkelerinde kripto türev ticaretine erişimi kapatacağını bildirmiştik.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner