Yükleniyor...

Binance, Kahramanmaraş Depremine Destek Oluyor

Kripto borsası Binance, Kahramanmaraş ve civar illerde yaşanan depremlere yönelik desteğini sürdürüyor.

binance deprem destegi

Kripto borsası Binance, Kahramanmaraş ve civar illerde yaşanan depremlere yönelik desteğini sürdürüyor.

Kahramanmaraş ve civar illerde gerçekleşen büyük depremler, tüm ülkeyi seferber etti. Ülke genelinde milli yas ilan edilirken, halk tarafından yardımlar ve bağışlar sürüyor. Yoğun bir şekilde geçen arama ve kurtarma çalışmalarının yanı sıra, deprem bölgesindeki ihtiyaçların giderilmesi için de yoğun mesai harcanıyor. Deprem bölgesine el uzatanlardan birisi de kripto borsası Binance oldu.

Binance, Deprem Bölgesindeki Kullanıcılarına Yardım Yapacak

Dünyanın en büyük kripto borsası olarak tabir edilen Binance, Kahramanmaraş ve civar illerde gerçekleşen depremin ardından desteklerini sürdürüyor.

Deprem bölgesindeki ihtiyaçların giderilmesi için seferberlik ilan edilirken, Binance’in tarafından da yardımlar sürüyor. Binance, deprem bölgesinde yer alan kullanıcılarına 100 dolar (1883 TL) airdrop adı altında yardımda bulunacak.

Kullanıcıların kimlik tespitinde, depremin önemli ölçüde etkili olduğu 10 ilde 6 Şubat’tan önce tamamlanan Adres Kanıtı (POA) esas alınacak. Adresler; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay şeklinde gerçekleştirilecek.

Borsa, POA sisteminin aksaklıklar yaratabileceğini ama adres tespiti için en uygun yöntem olduğunu ifade etti. Ayrıca Binance, toplam bağışın yaklaşık 5 milyon doları (94 milyon TL) bulabileceğini belirtti.

Binance Charity, Türkiye için Bağış Topluyor

Kripto borsası Binance’in yardım kolu olan Binance Charity, Kahramanmaraş ve civar illerde meydana gelen deprem için bağış kampanyası başlattı.

Konuyla ilgili konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, şunları söyledi;

“Türkiye’deki son depremler pek çok insan ve topluluk üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Çabalarımızın etkilenenlere bir miktar rahatlama getireceğini umuyoruz. Sektördeki meslektaşlarımızı da bu kriz zamanlarında destek sunmak için bir kez daha bir araya gelmeye çağırıyoruz.”

Halka açık bir şekilde başlatılan Binance Charity, 3 milyon doları aşan bir bağış toplamayı başardı. Bu bağışlar, deprem bölgelerine gönderilecek ve ihtiyaçlar için kullanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner