Yükleniyor...

Binance Kendi NFT Platformunu Açacak

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance, kendi NFT platformunu açacağını duyurdu.

a2e1a2a1 b5d6 40d4 90c1 8ae699951f13

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance, kendi NFT platformunu açacağını duyurdu.

Kripto para borsası Binance, kullanıcıların NFT’ler oluşturabileceği, satın alabileceği ve satabileceği kendi pazarını başlatıyor. NFT’ler yani non-fungible token’lar, nadir sanal öğelerin sahipliğini temsil etmek için tasarlanmış bir dijital varlık türüdür. NonFungible.com’a göre, bu tokenlerin satışları ilk çeyrekte 2 milyar doların üzerine çıktı.

Kripto para borsası Binance bugün, kullanıcıların NFT yaratabilecekleri, satın alabilecekleri ve satabilecekleri kendi pazarını tanıtma planlarını açıkladı. Ticaret hacimleri açısından dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, platformunun iki piyasayı işleteceğini söyledi: En iyi müzayedeler ve sergiler için birinci sınıf bir mekan ve herkesin yeni token’lar üretmek, satmak ve satın almak için kullanabileceği standart bir ticaret pazarı.

Binance, premium segmentin büyük müzayedelerin gelirlerinden %10’luk bir kesinti yapacağını ve %90’ının sanatçılara gideceğini söyledi. Binance’e göre, günlük alım satım piyasası %1 “işlem ücreti” alırken, içerik oluşturucular sürekli olarak %1 telif hakkı alacak.

Binance’in NFT özelliği Haziran ayında piyasaya sürülecek. Şirket şimdilik, sanatçıların potansiyel ortaklıklar hakkında firma ile iletişime geçmesine izin verecek bir ana sayfa yayınladı. Binance’in NFT projesi başkanı Helen Hai, şu ifadeleri kullandı:

“Amacımız, Binance blockchain altyapısı ve topluluğu tarafından desteklenen en hızlı ve en ucuz çözümlerden yararlanarak dünyanın en büyük NFT ticaret platformunu en iyi NFT oluşturma, satın alma ve takas deneyimini sağlamaktır.”

Hareket, Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından kurulan kripto borsası Gemini için bir meydan okumaya işaret ediyor. Gemini, Eminem ve Grimes gibi büyük isimlerin müzayedelerine ev sahipliği yapan Nifty Gateway adlı kendi NFT pazarını işletiyor. Binance’in bu projesi ayrıca, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerine olan artan ilgiden önemli ölçüde yararlanan firma için yeni bir gelir akışı açacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner