Yükleniyor...

Binance, kripto kart hizmetlerini iki bölgeden çekiyor

Binance, 25 Ağustos'tan itibaren Latin Amerika ve Orta Doğu'daki kripto banka kartı hizmetlerini sonlandıracak.

Binance kripto

Binance, 25 Ağustos’tan itibaren Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto banka kartı hizmetlerini sonlandıracak.

Binance’in hizmetlerinden birisi olan kripto banka kartı, kullanıcıların günlük ürün ve hizmetler için harcama yapmalarına olanak tanıyordu. Bu kartın geleneksel kartlardan farkı ise kripto para varlıkları ile işlem olanağı sunmasıydı. Ancak Binance, bu hizmetini Orta Doğu ve Latin Amerika’dan çekme kararı aldı. Binance henüz bu durumun sebebini açıklamadı.

Binance geri çekiliyor

Binance, düzenleyici kurumlar ve yasal süreçlerle mücadele ederken yeni bir hamle yaptı. Popüler borsa, kripto kart hizmetini Orta Doğu ve Latin Amerika’dan çekti.

Olay, bir X kullanıcısının yaptığı paylaşımda ortaya çıktı. Cointelegraph’ın yaptığı habere göre, X kullanıcısı Binance kartlarına ne olduğunu sordu. Borsanın destek sayfası, bu soruya, kararın arkasındaki gerekçeyi açıklamadan banka kartı hizmetlerinin askıya alınacağını belirtti. Binance, bu hizmetinden yararlanan kullanıcıların 21 Eylül 2023’e kadar vaktinin olduğunu aktardı.

Latin Amerika ve Orta Doğu’daki kripto banka kartı hizmetleri 21 Eylül’e kadar sonlandırılacak. Ancak, borsada talep edilen geri ödemeler ve anlaşmazlıklar 20 Aralık 2023’e kadar sonuçlanabilecek.

Küresel pazarda büyümeyi amaçlayan ve bu kapsamda çalışmalarını yürüten borsanın bu hamlesi dikkat çekti. Cointelegraph’a yorum yapan Binance, kullanıcılarının yüzde 1’inin bu durumdan etkileneceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner