Yükleniyor...

Binance, Kripto Para Borsası Satın Aldı!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, sürpriz bir hamle yaparak Çin merkezli spot ve türev ürün platformu JEX’i satın aldı.

Kripto Para Borsası Binance

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, sürpriz bir hamle yaparak Çin merkezli spot ve türev ürün platformu JEX’i satın aldı. Binance, JEX’i ne kadar aldığı ise belli değil.

Malta merkezli kripto para borsasının yaptığı açıklamada JEX’in satın alımından sonra Binance JEX’i kullanmaya başlayacağı ve bu satın alımla birlikte uzun zamandır planlanan bir şeyi hayata geçirecekleri belirtildi. Binance, borsaya ait olan JEX token’larını da kontrol etmeye başlayacak, ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun asıl peşinde olduğu şeyin JEX’in sahip olduğu izinler olduğu tahmin ediliyor.

Binance, Temmuz ayında yaptığı bir duyuru yapmış ve perpetual swap işlemlerinin de olacağı kendi türev ürün platformunu hayata geçirmek için adım attığını vurgulamıştı. Borsa geçtiğimiz hafta yeni bir açıklama yaparak söz konusu platform için ilerleme kaydedildiğini belirtmişti. Bugün de resmen JEX’in satın alındığı ve ikili vadeli işlem platformunun kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Binance, yaptığı duyuruda “JEX’in oldukça tecrübeli bir geliştirici ekibi ve kripto para ürün geliştirme alanında ciddi bir bilinirliği var” ifadelerini kullandı.

Binance’ın kurucu ortağı Yi He, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kendi türev ürünlerinin şirketin Bitcoin türev ürünüyle uyumlu olacağını kaydetti. Şu anda türev ürün platformu denilince akla ilk gelen BitMEX son ayalarda inanılmaz kayıplar yaşadı. Binance’ın bunu fırsata çevirmek istediği düşünülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner