Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Binance, Kripto Para Borsası Satın Aldı!

Binance, Kripto Para Borsası Satın Aldı!

ABONE OL:google-news

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, sürpriz bir hamle yaparak Çin merkezli spot ve türev ürün platformu JEX’i satın aldı. Binance, JEX’i ne kadar aldığı ise belli değil.

Malta merkezli kripto para borsasının yaptığı açıklamada JEX’in satın alımından sonra Binance JEX’i kullanmaya başlayacağı ve bu satın alımla birlikte uzun zamandır planlanan bir şeyi hayata geçirecekleri belirtildi. Binance, borsaya ait olan JEX token’larını da kontrol etmeye başlayacak, ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun asıl peşinde olduğu şeyin JEX’in sahip olduğu izinler olduğu tahmin ediliyor.

Binance, Temmuz ayında yaptığı bir duyuru yapmış ve perpetual swap işlemlerinin de olacağı kendi türev ürün platformunu hayata geçirmek için adım attığını vurgulamıştı. Borsa geçtiğimiz hafta yeni bir açıklama yaparak söz konusu platform için ilerleme kaydedildiğini belirtmişti. Bugün de resmen JEX’in satın alındığı ve ikili vadeli işlem platformunun kullanıcılara sunulacağı belirtildi.

Binance, yaptığı duyuruda “JEX’in oldukça tecrübeli bir geliştirici ekibi ve kripto para ürün geliştirme alanında ciddi bir bilinirliği var” ifadelerini kullandı.

Binance’ın kurucu ortağı Yi He, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kendi türev ürünlerinin şirketin Bitcoin türev ürünüyle uyumlu olacağını kaydetti. Şu anda türev ürün platformu denilince akla ilk gelen BitMEX son ayalarda inanılmaz kayıplar yaşadı. Binance’ın bunu fırsata çevirmek istediği düşünülüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar