Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Eski Wall Street Uzmanından İddialı Çıkış: Bitcoin Alın

Eski Wall Street Uzmanından İddialı Çıkış: Bitcoin Alın

ABONE OL:google-news

Nisan ayının başından beri yükselişe geçen ve Hazirana yında 14.000 dolara kadar dayanan Bitcoin, haberin hazırlandığı sırada 9.760 dolardan işlem görüyordu. 2019 yılında yaptığı büyük çıkışa rağmen Bitcoin hala birçok geleneksel finans uzmanı tarafından güvenilir bir liman olarak görülmüyor.

Eski bir Wall Street uzmanı ve Goldman Sachs’in eski yöneticilerinden ekonomist Raoul Pal’a göre, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, riskleri azaltmak için yatırım yapılabilecek birincil varlıklardan. Bitcoin’in finansal sistemin bel kemiği olacağını iddia eden Pal, amiral gemisi kripto para biriminin her yatırımcının çantasında olması gerektiğini belirtiyor.

Pal, kişisel Twitter hesabından attığı bir dizi tweet ile geleneksel finans sektörü ve ABD pazarı için olabilecek kötü durum senaryolarından söz etti. Bu senaryoların aslında oldukça muhtemel olduklarına dikkat çeken ekonomist, ABD Hazine Bakanlığı faizlerinin teminat getirisinin önümüzdeki iki yıl süresince yüzde 4 gibi bir düşüş yaşaması durumunda bile bütün dünya ekonomisinin oldukça büyük sıkıntılar yaşayabileceğini söylüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar