Yükleniyor...

Eski Wall Street Uzmanından İddialı Çıkış: Bitcoin Alın

Nisan ayının başından beri yükselişe geçen ve Hazirana yında 14.

Bitcoin

Nisan ayının başından beri yükselişe geçen ve Hazirana yında 14.000 dolara kadar dayanan Bitcoin, haberin hazırlandığı sırada 9.760 dolardan işlem görüyordu. 2019 yılında yaptığı büyük çıkışa rağmen Bitcoin hala birçok geleneksel finans uzmanı tarafından güvenilir bir liman olarak görülmüyor.

Eski bir Wall Street uzmanı ve Goldman Sachs’in eski yöneticilerinden ekonomist Raoul Pal’a göre, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, riskleri azaltmak için yatırım yapılabilecek birincil varlıklardan. Bitcoin’in finansal sistemin bel kemiği olacağını iddia eden Pal, amiral gemisi kripto para biriminin her yatırımcının çantasında olması gerektiğini belirtiyor.

Pal, kişisel Twitter hesabından attığı bir dizi tweet ile geleneksel finans sektörü ve ABD pazarı için olabilecek kötü durum senaryolarından söz etti. Bu senaryoların aslında oldukça muhtemel olduklarına dikkat çeken ekonomist, ABD Hazine Bakanlığı faizlerinin teminat getirisinin önümüzdeki iki yıl süresince yüzde 4 gibi bir düşüş yaşaması durumunda bile bütün dünya ekonomisinin oldukça büyük sıkıntılar yaşayabileceğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner