Yükleniyor...

Bu Bitcoin İndikatörü 3.000 Dolardan Bu Yana İlk Kez Boğa Sinyali Verdi!

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç gündür düşüş eğiliminde ve analistlerin önemli bir psikolojik destek seviyesi olarak işaret ettiklerin 10.

Bitcoin Boğa Sinyali

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç gündür düşüş eğiliminde ve analistlerin önemli bir psikolojik destek seviyesi olarak işaret ettiklerin 10.000 doların altına geriledi. Bitcoin’in 10.000 doların altına gerilemesine rağmen 2019 yılının başından beri yaşadığı trend son derece olumlu ve önemli Bitcoin indikatörlerinden birisi de bu durumu doğruluyor.

Ünlü kripto para analisti fil₿fil₿, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı son gönderisinde OBV indikatörünün Bitcoin’in 3.000 dolar bandına düşmesinden bu yana ilk boğa sinyalini verdiğinin haberini verdi.

Daha önce Bitcoin’in yaşadığı parabolik ralliyi bilerek Twitter’dan büyük bir kitleyi takipçisi arasına çekmeyi başaran fil₿fil₿, OBV indikatörünün dip seviye olan 3.000 dolardan bu yana ilk kez pozitif ayrışma yaşadığını belirtiyor.

Bilmeyenler için OBV, temel olarak bilanço içi hacim veya on balance volume olarak bilinen, borsada ilgili varlığın fiyatını hacmi ile ilişkilendirmeyi amaçlayan teknik bir göstergedir. Ayrıca OBV indikatörü, bir varlığın fiyatındaki olası değişiklikleri tahmin etmek için bunun hacmini ölçer.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner