Yükleniyor...

Çin’in Kripto Parasının Kullanımına İlişkin Önemli Ayrıntı!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'ın araştırma kolu Binance Research tarafından yayınlanan son raporda Çin Merkez Bankası destekli kripto para biriminin kullanımına ilişkin önemli bir ayrıntı ortaya konuyor.

Çin Kripto Para 1

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın araştırma kolu Binance Research tarafından yayınlanan son raporda Çin Merkez Bankası destekli kripto para biriminin kullanımına ilişkin önemli bir ayrıntı ortaya konuyor.

Binance Research’ün 28 Ağustos tarihinde yayınladığı araştırmanın sonuçlarına göre, Çin’in merakla beklenen ulusal kripto para birimi iç içe geçmiş bir tasarıma sahip olacak. Bundan dolayı Çin’in kripto parasını kullanırken bir banka hesabına ihtiyaç duyulmayacak. Araştırmacıların ortaya koyduğu bu bulgu bir ölçüye kadar Çin’in kripto para biriminin bağımsız bir kripto para olacağı anlamına geliyor.

Sonuçta bütün kullanıcılar birbirlerine kripto para transferi yaparken banka hesabı açmak durumunda kalmayacaklar. Kripto para biriminin iç içe geçmiş tasarımı ile tam olarak bir dereceye kadar anonimlik sunulması ve bu şekilde merkez bankası destekli kripto para biriminin kullanımının en az nakit para kadar yüksek olması hedefleniyor.

Facebook’un kripto parası Libra’yı duyurmasının ardından Çin harekete geçmiş ve merkez bankası destekli ulusal bir kripto para projesi üzerinde çalıştıklarını duyurmuşlardı. Çinli yetkililer geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalarla söz konusu kripto para biriminin nakit para kadar kullanılmasını değil, aynı zamanda küresel pazarda da yaygın bir kullanıma ulaşmasını istediklerini vurgulamışlardı.

Binance Research’in araştırması ayrıca Çin Merkez Bankası’nın kripto para biriminin altyapısı için akıllı sözleşmeleri kullanmayı düşündüğünü de ortaya koyuyor. Çinli yetkililer akıllı sözleşmeler üzerinde çalışma yaparken akıllı sözleşmelerin kripto paranın kullanımını azaltabileceğinden endişe duyuyorlar. Bu durumun kripto para birimini bir çeşit menkul kıymete dönüştürmesinden kuşku duyan yetkililer bu sebeple akıllı sözleşmeler konusunda net bir karar vermiş değiller.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x