Yükleniyor...

Binance, Mart Ayında Kripto Spot Hacminin %30’unu Kontrol Etti

CryptoCompare'in verilerine göre Binance, Mart 2022'de kripto spot platformlarındaki işlem hacminin %30'luk kısmını kontrol etti.

binance 1

CryptoCompare’in verilerine göre Binance, Mart 2022’de kripto spot platformlarındaki işlem hacminin %30’luk kısmını kontrol etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CryptoCompare’e göre toplam spot piyasa hacmi Mart ayında %10,5 artış gösterdi ve hacim 1,6 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

Rapora göre toplam hacmin %69,9’luk kısmını Binance, Coinbase, Bitfinex, OKX, Huobi, FTX ve Kraken dahil olmak üzere dünyanın en büyük 15 kripto borsası oluşturdu.

Binance Kripto Spot Pazarına Hakim

Binance, tek başına toplam spot hacmin %30,2’lik kısmını elinde bulunduruyor. Bu, Şubat ayına kıyasla %15’lik bir artış yaşandığını ortaya koydu. %30,2’lik oran, Kasım 2021’deki %33,7’lik rekor seviyenin altında olsa da Binance yine de kripto spot piyasasına hakim olmaya devam etti.

Spot Volume

Binance’i sırasıyla %5 ve %4.7’lik spot pazarı payı ile Coinbase ve OKX takip etti. Coinbase, önceki aya kıyasla %12 oranında düşüşle 81,9 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi. OKX %26 düşüşle 75,9 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi. Binance’in işlem hacmi ise 490 milyar dolarlık devasa bir boyutta yer aldı.

Rapora göre Bİnance, Mart ayında en büyük türev borsası da oldu ve türev hacmin %52’sini meydana getirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x