Yükleniyor...

Binance, Regülasyonlara Uyum Konusunda Kararlı Adımlar Atıyor: Eski IRS Yetkilisi İşe Alındı

Kripto varlık işlem platformu Binance, regülasyonlarla uyum konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.

binance irs yetkilisini ise aldi

Kripto varlık işlem platformu Binance, regülasyonlarla uyum konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Popüler borsa, eski bir ABD hükümet yetkilisi olan Greg Monahan’ı küresel kara para aklama raporlama çabalarına liderlik etmesi için işe aldı.

Monahan, Washington’da yaşıyor ve 20 yıldan fazla bir süre Amerika Birleşik Devletleri’nde gelir idaresi alanında faaliyet gösteren devlet dairesi Internal Revenue Service’te (IRS) görev yaptı ve siber suç cezai soruşturmalarına liderlik etti.

Monahan, Binance’de küresel kara para aklama raporlama görevlisi rolünü üstleniyor. Monahan, şu ifadeleri kullandı:

“Çabalarım, Binance’in uluslararası kara para aklamayla mücadele (AML) ve soruşturma programlarını genişletmenin yanı sıra organizasyonun dünya çapındaki düzenleyici ve kanun uygulayıcı kurumlarla ilişkilerini güçlendirmeye odaklanacak.”

Binance’in olası yasadışı faaliyetler için IRS ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturma altında olduğu bildiriliyor. Son aylarda Binance, uyumluluk ve düzenleyici danışmanlık ekibini güçlendirdi. Borsa, eski ABD Senatörü Max Baucus’u politika ve hükümet ilişkileri danışmanı ve eski FATF üyeleri Rick McDonell ve Josée Nadeau’yu uyum ve düzenleme danışmanları olarak işe aldı.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, “Binance ve daha geniş endüstriyi tüm katılımcılar için güvenli bir yer haline getirmek için yeteneklerimizi her zaman genişletiyoruz” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner