Yükleniyor...

Elon Musk’ın Favorisi Dogecoin (DOGE) 1 Dolara Yükselecek mi?

Dogecoin, bir “şaka” parası olmaktan çıkıp kripto para sektöründeki en popüler altcoin'lerden biri haline geldiği için yılın en büyük başarı hikayelerinden biri olarak kabul ediliyor.

dogecoin.1 dolar olacak mi

Dogecoin, bir “şaka” parası olmaktan çıkıp kripto para sektöründeki en popüler altcoin’lerden biri haline geldiği için yılın en büyük başarı hikayelerinden biri olarak kabul ediliyor. Temel olarak, zincir içi aktivite, en iyi borsalarda artan ticaret hacimleri ve tanınmış kişilerin ilgisindeki artış, DOGE’un kripto yolculuğunda kritik bir rol oynadı.

Aynı şey, Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell’in bir dizi tweet’inde de vurgulandı. Doge’un benimsenmesinin 2017 boğa piyasasından bu yana en yüksek seviyede olduğunu vurguladı. Token’ı altı aydan daha kısa bir süredir elinde tutan yeni kullanıcılar, şu anda dolaşımdaki arzın %25’ini elinde tutuyor.

2021’de ortalama 32.000 günlük aktif kullanıcı (DAU) kaydedildi. Gradwell şu görüşleri dile getirdi:

“Doge, 2021’de ortalama 32 bin zincir üzerinde Günlük Aktif Kullanıcıya (DAU) sahip ve bu, fiyatla birlikte hareket etti. DAU’lardaki yüzdelik değişim ile 2021’deki DOGE fiyatındaki yüzdelik değişim arasında şu ana kadar 0,7’lik bir R değeri var.”

DOGE’nin fiyat hareketindeki önemli artışla birlikte, topluluk içindeki ve hatta dışındaki birçok kişi bir “pump-dump” senaryosuna işaret edecektir. İşte analistin aynı şey hakkında söyledikleri:

“Korelasyon nedensellik değildir: Aktif kullanıcılardaki ve fiyattaki ani artışlar, Reddit etkinliğinden Elon Musk tweet’lerine kadar DOGE’la örtüşüyor. Ancak bu olaylar etrafında zincirleme aktivitedeki artış, yanıtın gücünü gösteriyor.”

Birçoğu aksini iddia etse de, ticaret hacminin de arttığına dikkat edilmelidir.

Twitter’daki bir diğer analist Pentoshi, DOGE’nin Coinbase’deki 24 saatlik işlem hacmine ışık tuttu. Pentoshi, “Geçen hafta Coinbase’de DOGE hacmini gördüm ve aman tanrım dedim. Bir hafta önce başlayarak, yalnızca CB’de günlük 200 milyon USD Doge hacminde bazı büyük alıcılar oldu. 1$+ ile işlem yapmasam da oraya ulaşacağını düşünüyorum. Hedefim şu an 0.40-0.45 dolar” ifadelerini kullandı.

DOGE, 24 saat içinde %3’lük bir düşüşle, yazının yazıldığı sırada 0,29 dolardan işlem görüyordu. Belirtmek gerekirse, kripto paranın 1 dolarlık seviyeye ulaşması için hala uzun bir yolu var gibi görünüyor. Son olarak, Mark Cuban, Elon Musk gibi büyük influencerlar, DOGE tanıtımında kesinlikle önemli bir rol oynadılar.

Milyarder yatırımcı Cuban, bir tweet’te DOGE ile ilgili senaryoları mükemmel bir şekilde birleştirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“DOGE ile ilgili insanların gözden kaçırdığı nokta, DOGE’nin en büyük gücü olan kusurları ve sadeliğidir. Sadece 2 şey yapmak için kullanabilirsiniz: Harcama veya HODL. Her ikisinin de anlaşılması kolaydır. Ve satın almak ucuz. Bu da onu herkesin katılabileceği ve keyfini çıkarabileceği bir coin haline getiriyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner