Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Binance Research Elde Tutmanın En İyi Strateji Olduğunu Söylüyor

Binance Research Elde Tutmanın En İyi Strateji Olduğunu Söylüyor

ABONE OL:google-news

Binance Research araştırmasına göre, Bitcoin’i elde tutmak kaçırılmaması gereken en iyi strateji. Binance Research, elde tutmanın (HODL) en iyi değilse de, mevcut kripto para birimi piyasasında geçerli bir strateji olduğuna dair bazı istatistikler ortaya koydu.

Elde Tutmak ya da Tutmamak

2013’ten beri, Bitcoin yıllık performansının çoğunu yılın sadece on günü içinde üretti. 2013’ten bu yana her yıl için ilk 10 günlük kazancın kaldırılması durumunda, Bitcoin aslında yüzde -25 düşüş gösterdi. Bu nedenle, Bitcoin’in tarihindeki en önemli anlar, takvim yılının geri kalanına kıyasla göz açıp kapayıncaya kadar etkili bir şekilde gerçekleşiyor.
Bu iki basamaklı kazanımları kaçırmak, özellikle öngörmesi zor olduğu düşünüldüğünde, acı verici olabilir. Bu nedenle, Binance Research bu sayılara dayanarak HODL önermektedir.

Binance Research Tweet Attı

Ancak diğerleri buna katılmıyor gibi görünüyor. Aralık 2017’den bu yana elde tutulan Bitcoin’i olanlar yine de yüzde -50’nin üzerinde bir zarar ettiler. Bir kullanıcının belirttiği gibi, bir önceki ay için yüzde -65 düşüş yapmak yerine Ocak 2018’de satış yapmak çok daha mantıklı bir seçenekti. Joe007 (@ J0E007), “Elde tutmanın güzel bir geyik olduğunu, ancak rasyonel bir değer koruma stratejisi olmadığını” belirterek Binance’e yanıt verdi.

Sonuçta bu endişeler makul. Bununla birlikte, hiç kimse elde tutan birinin buna bağlı kalması gerektiğini ima edemez. Bunun yerine, HODL basitçe bir esneklik anlamına gelir, yani herhangi bir küçük düşüşte Bitcoin’i satmayacaksınız demektir. HODL stratejisi aynı zamanda akıllı bir giriş noktasında başladığında en iyi şekilde çalışır. Örneğin, Ocak 2019’dan itibaren elde tutmak şüphesiz akıllıca bir hareket olmuştur.

Yine de, 2017’de bu kadar çok kişinin zarar ettiği göz önüne alındığında, HODL bir şekilde bazıları için olumsuz çağrışımda bulundu. Ancak, şu anda yeni bir pazar döngüsünün başlangıcında olduğumuz gerçeğinin farkında olmak gerekir. Bunlar HODL stratejisinin en iyi sonucu verdiği zamandır. Bir sonraki yükseliş döngüsü başa geldiğinde, bu elde tutma kazancının kesinlikle ve en sonunda gerçekleşmesi gerekiyor. Ancak şimdilik, sadece sıkı oturmak ve elde tutmanın bu dalgalı pazardaki en iyi strateji olduğu dile getiriliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar