Yükleniyor...

Web3 ve blokzincir ekosistemi 8-9 Kasım’da İstanbul’da buluşuyor

Binance en son geçtiğimiz yıl Paris’te gerçekleştirdiği Binance Blockchain Week etkinliğinin ardından küresel Web3 ve blockchain topluluğununu bu kez İstanbul’da bir araya getiriyor.

Binance Blockchain Week 2023 Istanbul71

Binance en son geçtiğimiz yıl Paris’te gerçekleştirdiği Binance Blockchain Week etkinliğinin ardından küresel Web3 ve blockchain topluluğununu bu kez İstanbul’da bir araya getiriyor. Bu yıl Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı Binance Blockchain Week 2023 İstanbul ile Binance, Web3 ve blockchain ekosisteminin son gelişmelerini hem fiziksel hem de çevrimiçi olarak katılımcılarla paylaşmaya hazırlanıyor.

Blockchain ekosisteminin en önemli organizasyonlarından biri olan Binance Blockchain Week (BBW) bu yıl 8-9 Kasım tarihlerinde Divan Kuruçeşme’de gerçekleştirilecek. Paneller ve çeşitli etkinliklerle renklenecek olan organizasyonda, alanlarının önde gelen uzman isimleri Web 3.0 ve blockchain ekosistemindeki son gelişme ve trendleri tartışacaklar.

Bu yıl yaklaşık 3 bin kişinin katılması beklenen Binance Blockchain Week’i, önceki organizasyonlara gösterilen yoğun talep baz alınarak Binance Live ve Youtube üzerinden çevrim içi yayınlarla 2,5 milyon kişinin takip edeceği tahmin ediliyor.

Binance Blockchain Week 2023 İstanbul’un ana sahne programı

8 Kasım Çarşamba – Sabah Programı Özeti

Sabah oturumu etkinliğe özel bir girişle başlayacak ve ardından Türkiye’nin Web3 için neden ideal bir ev sahibi olduğunu anlatan bir açılış konuşmasıyla devam edecek. Ayrıca yerel girişimlerin küresel kripto para piyasalarındaki rolünün yanı sıra sıradaki 1 milyar kullanıcının ekosisteme nasıl dahil edilebileceği tartışılacak.

Türkiye’nin kripto paranın benimsenmesi ve Web3 hizmetlerinin geliştirilmesinde önemli bir oyuncu olması ve DeFi’nin büyüme olasılıkları ele alınarak öğleden önceki oturumlar sonlandırılacak.

8 Kasım Çarşamba – Öğleden Sonra Programı Özeti

Kripto altyapısına ve klasik blockchain trilemmasına yönelik yeni bir bakış açısını ele alarak başlanacak olan günün ikinci bölümünde bunu Web3 ışığında marka etkileşimi üzerine derin bir sohbet ve Asya’da artan stablecoin benimsenmesi üzerine bir oturum izleyecek.

Günü tamamlayacak diğer paneller ise insani yardım için kripto kullanımı ve kalıcı kripto piyasası döngüleri etrafında şekillenecek.

9 Kasım Perşembe – Sabah Programı Özeti

İkinci gün Binance CMO’su Rachel Conlan’ın özel mesajıyla açılacak ve ardından Web3 tabanlı sosyal topluluklar üzerine bir panel ile Binance Blockchain Week’in ikinci günü başlayacak. Ardından DeFi’de verimli kullanıcı deneyimleri ile Web3 gelişmeleri ve trendleri masaya yatırılacak.

Programın devamında katılımcılar, Web3 evreninde oyunların rolü, Web3 projeleri için başarı ölçütleri ve VC’ler ile kurumsal yatırımcıların piyasa döngüleri hakkındaki düşünceleri hakkında bilgi sahibi olacaklar.

9 Kasım Perşembe – Öğleden Sonra Program Özeti

Etkinliğin son gününde BNB Chain’in kripto kullanıcı deneyimleri üzerindeki etkisinin yanı sıra Metaverse’deki kültürel ve teknolojik uyumu incelenecek.

Geleneksel finanstan blockchain’e geçiş derinlemesine ele alındıktan sonra günün geri kalanında blockchain eğitiminin etkinliği ve erişimi artırma çabaları ve küresel düzenleyici ortamın son durumu ele alınacak.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner