Yükleniyor...

Çinli token sınır tanımıyor: Bir ayda yüzde 91 artış!

NEO, Bitcoin'in (BTC) 19 Ekim'de 30 bin dolar sınırını aşmasıyla sekiz aydan fazla bir sürenin ardından yükseliş ivmesi kazandı.

neo

NEO, Bitcoin’in (BTC) 19 Ekim’de 30 bin dolar sınırını aşmasıyla sekiz aydan fazla bir sürenin ardından yükseliş ivmesi kazandı.

Token 5 Kasım’da 15,3 dolara ulaşarak 36 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. NEO ise Şubat ortasında 15,5 dolara ulaştı. Bir zamanlar en büyük ikinci blokzinciri Ethereum (ETH) ile rekabet eden Çin blokzincir ağı Neo’nun yerli kripto parası, sekiz ay süren sürekli düşüşlerin ardından yükseliş ivmesi kazandı. Piyasa istihbarat platformu Santiment’in verilerine göre NEO’nun sosyal hacmi geçtiğimiz hafta hızla arttı; son yedi günde yüzde 800’lük bir artışa işaret etti.

Üstelik Santiment’ten gelen veriler, Neo için Binance vadeli işlem fonlama oranının yüzde 0,05’e ulaştığını gösterdi. Basit bir ifadeyle bu durum, büyük hareketler gerçekleşene kadar kısa pozisyon sahiplerinin uzun pozisyon sahiplerine hakim olduğunu ortaya koydu.

Token yerel zirvesine ulaştığında NEO’nun toplam açık pozisyonu (OI) son 24 saat içinde yüzde 68’lik bir artışa tanık oldu. Piyasa istihbarat platformuna göre Neo’nun türev sözleşmelerindeki toplam OI’si 44,3 milyon dolara ulaştı.

Ancak Binance fonlama oranı kısa pozisyonların hakimiyetini öne sürse de kısa ve uzun pozisyonların kesin miktarları hala kesin değil. NEO son 24 saatte yüzde 17,6 artış gösterdi. Ayrıca token son 30 gün içinde yüzde 91’lik bir artış kaydetti.

Veriler, NEO’nun toplam piyasa değerinin şu anda 963 milyon dolar seviyesinde olduğunu ve bu durumun onu en büyük 50. kripto para birimi haline getirdiğini gösterdi. Neo’nun 24 saatlik işlem hacmi yüzde 316 artışla 613 milyon dolara ulaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner