Yükleniyor...

Binance, Rus Kullanıcılar İçin Kontrolleri Sıkılaştırıyor

Lider kripto varlık alım satım platformu Binance, AB’nin Rusya’ya yönelik son yaptırım paketinin ardından Rus kullanıcılara ilişkin kontrolleri sıkılaştırdı.

binance rus kullanicilar icin kontrolleri sikilastiriyor

Lider kripto varlık alım satım platformu Binance, AB’nin Rusya’ya yönelik son yaptırım paketinin ardından Rus kullanıcılara ilişkin kontrolleri sıkılaştırdı. 

Binance bugün, Rus kullanıcılar için yeni bir uygulama başlattığını duyurdu. Blog gönderisi aracılığıyla duyurulan uygulamaya göre platform artık hizmetlerini “Rus vatandaşları veya Rusya’da ikamet eden gerçek veya yerleşik tüzel kişiler” için 10.000 euro (yaklaşık 10.900 dolar) ile sınırlayacak. Kripto varlıkları bu limiti aşan kullanıcıların adreslerini doğrulamaları gerekecek. Bu kullanıcılar ayrıca şimdilik sadece çekim işlemleri yapabilecek. Yatırma ve alım satım hizmetlerinden yararlanamayacak. Konu hakkındaki blog gönderisinde şu ifadeler yer aldı:

“Limit ayrıca tüm spot, vadeli işlemler, saklama cüzdanları ve stake edilen ve kazanılan mevduatları da kapsıyor. Buna ek olarak, Rus vatandaşları veya Rusya’da ikamet eden gerçek kişiler veya Rusya’da yerleşik 10.000 Euro’yu aşan tüzel kişiler için hesaplara yapılan tüm mevduatlar kısıtlanacak.” 

Varlıkları söz konusu limiti aşan kullanıcıların vadeli ve türev pozisyonlarını kapatmaları için 90 gün süresi olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner