Yükleniyor...

BiLira’nın Toplam Değerlemesi 125 Milyon Dolara Ulaştı

Türk Lirasıyla teminatlandırılmış stabilcoin olan BiLira ilk olarak 2019 yılının Nisan ayında Sinan Koç, Vidal Arditi ve Murat Fırat tarafından kuruldu.

bilira

Türk Lirasıyla teminatlandırılmış stabilcoin olan BiLira ilk olarak 2019 yılının Nisan ayında Sinan Koç, Vidal Arditi ve Murat Fırat tarafından kuruldu. Blockchain teknolojileri üzerinde çalışmalarını sürdüren şirket, geçtiğimiz yılın Mart ayında 7,5 milyon TL yatırım almıştı, yaklaşık 1 yılın ardından 2,5 milyon dolarlık yeni bir yatırım daha aldığını duyurdu.

BiLira, 2,5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

BiLira’nın Türk Lirasına endeksli stabilcoin’i olarak karşımıza çıkan TRYB, Ethereum, Avalanche, Binance Smart Chain, Solana, Algorand ve Polygon blockchain ağları üzerinde çalışabiliyor.

BiLira’nın aktardığı bilgilere göre girişim, 2,5 milyon dolar yatırım aldı.  Yeni yatırım ile birlikte şirketin değerlemesi ise 125 milyon dolara ulaştı.

2,5 milyon dolarlık yatırım turu; Alameda Research, 21 Shares, Finberg, SaxeCapital ve melek yatırımcıların katılımıyla gerçekleşti. Alameda Research’ün geçtiğimiz Mart ayındaki yatırıma da katılmıştı.

Yeni Yatırım, Blockchain Teknolojilerini Geliştirmek İçin Kullanılacak

BiLira, ödeme sistemleri çözümlerinin yanı sıra aldıkları bu yatırımla birlikte NFT, game-fi, metaverse, web 3.0 gibi farklı blockchain teknolojileri konularında da kullanım alanlarını hızla artıracak. BiLira girişiminin temel hedefi ise Türk stabil kripto parasının herkes tarafından erişilebilir, hızlı ve şeffaf şekilde finans dünyasında güvenle kullanımını sağlamak.

Alınan yatırım özelinde açıklamalarda bulunan BiLira kurucu ortağı ve CEO’su Sinan Koç, özellikle yeni global merkeziyetsiz finans platformlarında ve borsalarla iş birliklerini arttırıp, üzerinde bulundukları blockchain ağları üzerinde de yeni ürünler geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner