Yükleniyor...

Binance, Rusyadan tamamen çekilebilir!

Binance sözcüsü, Wall Street Journal'a (WSJ) yaptığı açıklamada, borsanın Rusya şubesini yeniden değerlendirdiğini söyledi.

Fotoram.io 6

Binance sözcüsü, Wall Street Journal’a (WSJ) yaptığı açıklamada, borsanın Rusya şubesini yeniden değerlendirdiğini söyledi.

Binance sözcüsü, medya kuruluşuna yaptığı açıklamayla beraber Binance Rusya kolunu değerlendirmeye aldığını belirtti. Sözcü, borsanın ülkedeki yasal risklerle karşı karşıya olmasından kaynaklı bu durum ortaya çıktığını ifade etti. Rusya operasyonları için tamamen çekimenin de dahil olduğu bu hamle, yalnızca ülke bazında değil global anlamda bir yankı yarattı.

Yasal düzenleyici problem

WSJ, Binance’in Rusya’daki kullanıcıların yurtdışına para taşımasına yardım ettiğini bildirdi. Bloomberg’in Mayıs ayında yayımladığı bir rapora göre, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’in Ruslar tarafından yaptırımlardan kaçmak için kullanılıp kullanılmadığına ilişkin soruşturmasından sonra geldiği belirtildi. 

Binance şu anda kendisini birçok ABD düzenleyicisinin hedefinde buluyor ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ilk olarak Mart ayında firmaya karşı dava açtı. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da geçen ay borsaya ve CEO Changpeng Zhao’ya menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner