Yükleniyor...
Sponsored

Binance Smart Chain, BNB Chain Olarak Yeniden Adlandırıldı 

Binance Smart Chain, BNB Chain olarak yeniden adlandırıldı.

binance smart chain bnb chain olarak yeniden adlandirildi 5

Binance Smart Chain, BNB Chain olarak yeniden adlandırıldı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lider kripto varlık alım satım plaftormu Binance’in blokzinciri Binance Smart Chain, adını BNB Chain olarak değiştirdi. BNB Chain Ekosistem Koordinatörü Samy Karim konu hakkında yaptığı açıklamada BNB’nin Binance’in ötesine geçtiğini ve BNB ekosisteminin Binance’den daha büyük ve kullanım alanları açısından da Binance’i aştığını söyledi. 

The Block’a verdiği demeçte Karim ayrıca BNB’nin bir kısaltma değil, “Build and Build” anlamına geldiğini ekledi. Binance CEO’su CZ de bir hafta önce böyle bir tweet atmıştı. Karim yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“BNB Chain, GameFi, SocialFi ve Metaverse dahil olmak üzere büyük ölçekli uygulamaları kucaklayacak. Özelde, bir zincirden çoklu zincire ölçeklendirme sağlayacak, ölçekleme çözümlerini iyileştirecek ve BSC’nin doğrulayıcı setini 21’den 41’e genişletecek.”

Yapılan açıklamada Binance adının kaldırılmasının BNB Chain’e daha fazla fırsat ve özgürlük kazandıracağı ifade edildi. Ayrıca Meta (metadata) ve Fi (DeFi) birleştirilerek MetaFi adlı yeni bir konsept oluşturuldu. BNB Chain topluluğu, MetaFi aracılığıyla GameFi, SocialFi, Web 3.0 ve NFT’ler dahil olmak üzere çeşitli projeler için tek bir çatı altında altyapı oluşturmayı planlıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x