Yükleniyor...

Disney, Metaverse Çalışmalarını Yönetecek İsmi Belirledi

Reuters'ın haberine göre eğlence devi Disney, Mike White'ı yeni nesil hikaye anlatımı ve tüketici deneyimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak atadı.

disney 1

Reuters’ın haberine göre eğlence devi Disney, Mike White’ı yeni nesil hikaye anlatımı ve tüketici deneyimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak atadı.

Disney’e 2011 yılında katılan White, son on yılda gelişen teknoloji ve inovasyondan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı gibi çeşitli pozisyonlarda yer altı. White artış şirketin metaverse stratejisine öncülük etmekten sorumlu olacak.

White, Disney’de görev almadan önce Yahoo’da da önemli görevlerde bulunmuştu.

Disney CEO’su Bob Chapek, şirketin eğlenceyi yeniden tanımlayabilecek “yeni bir paradigma” yaratma yeteneğine sahip olduğunu ifade etti:

“Bugün, bu evrenleri birbirlerine bağlama ve izleyicilerin hikayelerimizi nasıl deneyimlediği ve bunlarla nasıl etkileşim kurduğu konusunda tamamen yeni bir paradigma yaratma fırsatına sahibiz”

Disney, gişe rekorları kıran bir çeyrek geçirmesinin ardından, spor yayın portföyünü genişletmeye ve metaverse çalışmalarını geliştirmeye odaklanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner