Yükleniyor...
Sponsored

Disney, Metaverse Çalışmalarını Yönetecek İsmi Belirledi

Reuters'ın haberine göre eğlence devi Disney, Mike White'ı yeni nesil hikaye anlatımı ve tüketici deneyimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak atadı.

disney 1

Reuters’ın haberine göre eğlence devi Disney, Mike White’ı yeni nesil hikaye anlatımı ve tüketici deneyimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak atadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Disney’e 2011 yılında katılan White, son on yılda gelişen teknoloji ve inovasyondan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı gibi çeşitli pozisyonlarda yer altı. White artış şirketin metaverse stratejisine öncülük etmekten sorumlu olacak.

White, Disney’de görev almadan önce Yahoo’da da önemli görevlerde bulunmuştu.

Disney CEO’su Bob Chapek, şirketin eğlenceyi yeniden tanımlayabilecek “yeni bir paradigma” yaratma yeteneğine sahip olduğunu ifade etti:

“Bugün, bu evrenleri birbirlerine bağlama ve izleyicilerin hikayelerimizi nasıl deneyimlediği ve bunlarla nasıl etkileşim kurduğu konusunda tamamen yeni bir paradigma yaratma fırsatına sahibiz”

Disney, gişe rekorları kıran bir çeyrek geçirmesinin ardından, spor yayın portföyünü genişletmeye ve metaverse çalışmalarını geliştirmeye odaklanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x