Yükleniyor...

Bir Dilek Tut Derneği, Çocukların Dileklerini NFT’lere Dönüştürdü

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerinden oluşturduğu dijital sanat eserleriyle NFT dünyasına adım attığını duyurdu.

make a wish

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerinden oluşturduğu dijital sanat eserleriyle NFT dünyasına adım attığını duyurdu.

Dernek, çocukların dileklerini, NFT’lere dönüştürerek sivil toplum kuruluşları arasında bir ilke imza attı.

Çocukların hayallerini sanata dönüştüren 35 adetlik NFT, Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) hesabı üzerinden Opensea’de satışa çıktı.

nft

Elde Edilen Gelir, Çocukların Hayallerini Gerçekleştirmek İçin Kullanılacak

Her bir çocuğun hayali için özel olarak üretilen NFT’lerde, dilek sahibi çocuğun hikayesi ve hayallerine ilişkin bilgilendirme de bulunuyor. Satıştan elde edilecek gelir, ilgili çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için kullanılıyor.

“Çocuklarımızın Dileklerini Birer NFT Haline Getirdik”

ceo

Make-A-Wish® Türkiye CEO’su Füsun Kuran, projeye ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

“Dilek çocuklarımız, hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele ederken, kurdukları hayaller onlara yaşadıkları zorlu tedavi sürecinde motivasyon kaynağı oluyor, hayata daha güçlü tutunmalarını sağlıyor. Hayal kurmanın sanatla sıkı bağlantısı, çalışmalarımızın yolunu sık sık sanatsal faaliyetlerle de kesişmesini sağlıyor. Son olarak çocuklarımızın hayallerinden yola çıkarak özgün dijital eserler oluşturduk ve çocuklarımızın dileklerini birer NFT haline getirdik. Anlamlı bir dijital esere sahip olurken aynı zamanda dilek çocuklarımızın hayallerinin gerçekleşmesine katkıda bulunmak isteyenler için bunun güzel bir fırsat olduğuna inanıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner